Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 110x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo s dvěma hrdiny

Ahoj, 

jak jsem pochopil z diskuze, lze hrát solo i za dva hrdiny. Zajímalo by mě, jak tato primárně kompetetivní hra se dvěma hrdiny solo vypadá. Přináší to do hry větší pestrost nebo jsou to spíš dvě paralení  “sóla” ?  Prostě - stojí to za to nebo hrát rovnou jen s jedním hrdinou ?

Dík moc za odpověď

11.5.2022 08:04:35

Ahoj, 

Euthia se ke mně dostala před necelými dvěma týdny jako dar k životnímu jubileu, takže mé zkušenosti jsou velmi omezené a nemohu poskytnout srovnání s jinými herními módy. 

 

Abych se naučil pravidla a zároveň se neochudil o kompetetivní atmosféru Euthia, která dělá z monster smrtící nebezpečí, tak jsem zkusil přesně formát, na který se ptáš. Hrál jsem za Maeldura a Drala během dvou nocí dvě hry. 

 

Na co je třeba se připravit, je enormní délka hry. Asi hrála roli i únava a hlavně moje nezkušenost, ale první hra zabrala přes pět hodin včetně přípravy a úklidu. To jsem hrál hon na sedm kol, kde je udávaná délka 30 minut na hráče. Pravidla jsem znal, s jednotlivými schopnostmi nebo setkáními jsem se seznamoval za pochodu. 

 

U druhé hry se vše výrazně (asi tak dvakrát) zrychlilo a přípravu jsem dal za 18 minut (mám originální organizer) , vše celkem pod tři hodiny. Cíl je samozřejmě deklarovaná hodina plus půl hodiny na přípravu a úklid. Toho asi ale nedosáhnu, protože když hraju za dvě postavy tak musím “přepínat” a dělat víc rozhodnutí, která v důsledku dělám pomalu oproti zkušenému hráči s jednou postavou. 

 

Celkově to mohu doporučit, nenudil jsem se ani minutu a Euthia opravdu poskytuje epický zážitek, i když jsem cítil, že hraju “krátký” scénář a postavy se nestihnou pořádně rozvinout. Těším se na Crawling Shadows, které by mohly poskytnout podobný zážitek bez nutnosti hrát za dvě postavy. 

11.7.2022 12:37:27

Ještě přidám pocity z hraní a jak to dopadlo. Hrát sólo za dvě postavy je určitě o něco náročnější. Ideální je postavy i hru dobře znát, aby nebyly moc dlouhé prostoje při rozhodování, jak hrát dál. Přirovnal bych to k zkušenému šachystovi, který přečte situaci na šachovnici a další příležitosti mnohem rychleji než nováček. Tady se situace na plánu dost rychle mění (přibývají dílky, obsazená místa,…). 

Z pohledu skryté informace mi nepřišel problém. Jedině snad stříbrné a zlaté karty, ale myslím, že bylo minimum situací, kde by přesná znalost rozhodovala zda zaútočit (počet u soupeře znáš a jsou jen tři a tři druhy.). 

Obecně je zlaté pravidlo za aktuální postavu hrát, co nejlépe, a za aktuální monstrum, co nejzákeřněji. 

První hru se Maeldurovi i Dralovi podařilo i za cenu riskantních soubojů získat vlastnosti 6 úrovně, ohnivý šíp a trnitý kyj. Dokázali také oba porazit dvě monstra druhé úrovně. Opět trochu štěstí s kostkami a hlavně různá jednorázová posílení (lektvary a svitky). Oba jednou zemřeli. Nakonec vyhrál o pět bodů Maeldur hlavně díky tomu, že jsem neznal strukturu bodování a jak štědře se hodnotí osvobození obchodních míst. Vyrovnaná hra. 

Člověk by možná čekal, že v druhé hře se našim hrdinům bude dařit lépe. Nicméně bylo tomu přesně obráceně. Druhou hru byla jedničková monstra často za jednu hvězdu. Hrdinové se tak v krátkém scénáři nedostali k šestkovým vlastnostem. Dral měl úctyhodnou výbavu, takže měl třináct bodů života a dlouhý meč. I tak si ho vražedkyně dvakrát za sebou namazala na chleba a Dral o deset bodů prohrál. Maeldur byl tak slabý, že se o souboj s dvojkovým monstrem ani nepokusil. Hrálo určitě roli, že je to krátký scénář. Nepřišla jednorázová posilovadla, naopak Maeldur dostal z pokladů dva lektvary na zlaté karty. 

 

11.7.2022 14:18:26

@ChosenOne Hrát kompetitivně za 2 hrdiny naráz by mě asi ani moc nenapadlo (jedině pro vyzkoušení hry).

Já hrál několikrát sólo s jedním hrdinou, hlavně ty scénáře, kde se má porazit drak, jsou pro to ideální. Hra je i tak dlouhá, tak mi přijde zbytečné hrát koop za 2 hrdiny. Ale určitě se to dá.

11.7.2022 16:51:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Great Wall meeple + Iron Dragon Kickstarter
Great Wall meeple + Iron Dragon Kickstarter
Akt. cena: 1790 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas