Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 112x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké je to solo?

Na takhle dlouhé hry se obvykle špatně shánějí spoluhráči, dá se Euthia v pohodě hrát i solo? Nebo byste to spíše nedoporučovali?
15.4.2020 07:18:19

Otázky
Tento příspěvek je spíše do diskuzního vlákna. Obávám se, že novou Euthii zatím mohlo hrát jen pár zasvěcených, jelikož ještě nebyl ani spuštěný ks. Mám ale pocit, že je na yt video autora hry, který hraje sólo. Jestli je už ale hra ve fázi "hotové hry", to vážně netuším, každopádně si myslím, že tam nějaké změny proběhly..

15.4.2020 08:56:28

solo
behem par tydnu bude verejne dostupna digitalni verze pres tabletopii, takze si to kazdy bude moct ozkouset ;)

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

15.4.2020 09:46:20

Zpětná vazba na SOLO
Zatím to na TT testovalo cca 40 lidí, z toho asi polovina hrála jen SOLO hry a neskutečně nám to chválili, ale jak píše Oskar, brzy si budete moci vyzkoušet sami. :-)
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

20.4.2020 18:13:46

Solo
Díky za všechny odpovědi, ta hra vypadá až moc super na to, aby mi unikla a než dorazí tak snad už určitě bude konec karantény.

20.4.2020 18:39:03

Sólo za mě super..:D
Měl jsem možnost hrát sólo na Tabletopii a musím říct, zcela objektivně, že je to pecka! Opravdu jsem dlouho neviděl hru, kde by bylo vytvořeno solitérní hraní tak jednoduše a elegantně..:) Sólo přidá dvě/tři pravidla a naopak jedno/dvě ubere.

Konkrétně se jedná o způsob boje, kde monstrum otáčí své karty s hody kostkami, použitím Gaarů a Chaosu.

Pak, ještě, kdykoliv získáš kartu útoku monster (stříbrné a zlaté), to samé získá i AI. Za každou zlatou kartu pak získáš ihned (myslím) jednu zlatou minci.

Herní doba je 90 až 150 minut..:)

Závěrem chci říct... Opravdu je se na co těšit!..:O

20.4.2020 19:44:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Reakce na solo hru

Do rukou se mi dostal jeden prototyp hry a tam se není prostě o čem bavit. Ta hra funguje parádně v jednom až třech lidech čtyři už je trochu problém s čekáním, ale s dobrou skupinou také bez problému. Co se týká samotné hry pro jednoho, tak tam také není co vytknout. Jedná se o opravdu krásně propracovaný solitérní mód, kde, jak už bylo zmíněno, je systém otáčení karet, kde je vyznačen hod kostek pro monstrum a to hru posouvá zase o level dopředu, takže věřím, že hra je opravdu povedená i pro jednoho hráče :-)

6.5.2020 13:51:25

Všichni tvrdí, že Euthia je pecka i jako sólo. Jen se zaptám, jaký je v sólo hře cíl? Musím splnit nějakou podmínku, nebo jen přebodovat sám sebe?  

16.12.2021 17:10:38

Nejsem sólo hráč, ale Euthia je výjimka a hodně mě baví! Co se cílů týče, na Euthii je dobrý, že si ji můžeš nastavit jak chceš. Každý scénář má nějaký cíl a je na tobě jestli budeš hrát jak na splnění cíle, tak na body. Já v sólo na body nehraju. Hra mě pak nutí dělat rozhodnutí jen kvůli více bodům, než kvůli odměně samotné, tak jsem to vynechal a užívám si jen “příběh”. Někdo to ale může mít jinak. 

16.12.2021 17:23:35

Já bych přidal jiný dotaz. Hrál jsem teprve tři hry, scénář Bezprostřední hrozba na nejlehčí obtížnost. A všechny jsem prohrál (v poslední hře mi chybělo udělit jen 1 zranění, ale představa, že jsou tam další dvě obtížnosti…). Připadá to ještě někomu v sólu těžké, nebo jsem totální lama. Při porovnání s Mage Knightem, kdy mám celou dobu beznadějný pocit, ale nakonec buď vyhraju, nebo to uteče o fous. Tady mám celou dobu celkem OK pocit a poslední souboj bez šancí… Zabít v solu draka, to mi přijde jako sci-fi.

V kterém kole jste schopni bez větších potíží zabít potvoru úrovně 2 a v kterém si troufnete na úroveň 3?

 

16.12.2021 18:57:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@Stefan234 Závisí na scénáři, co je cílem. Resp. hodně jich vypadá (má napsáno), že mají nějaký cíl, ale ten cíl vlastně není důležitý, jen dává na konci víc bodů, čím víc je ten cíl splněn. To mě tolik nebere.

Ale také jsou tam scénáře, kde je třeba na závěr zabít nějaká monstra nebo porazit draka nebo zahnat jiného draka sbíráním artefaktů - to už je jiná, je tam ten opravdový cíl (i když v pravidlech je stále napsáno, že se na konci hry počítají body, ať se cíl povede splnit nebo ne).

V rozšíření s elementály je pak 1 vyloženě kooperativní scénář, kde je potřeba zapečetit zřídla magie.

Herně je to pecka sólo i kompetitivně. Hrál jsem zatím jednu hru ve třech a tam se to teda hodně táhlo, ale zase 2 hráči hráli poprvé a já podruhé, takže to se určitě zlepší. Ale po této zkušenosti má samozřejmě pocit, že v sólo hře to docela odsýpá (i když je to stále na několik hodin dle volby scénáře).

16.12.2021 19:06:49

@nasson mám odehráno 9 her. Na monstra úrovně 3 jsem si zatím netroufl, ale myslím, že ty jsou tam až na scénáře, které mají více kol. Každopadně co se mi osvědčilo:

-konfrontace elementálů, resp, mít na finále dostatek esencí (ohnivý a větrný prostě chceš)

-dobrá zbraň na první úder

-svitky přidávající dodatečná zranění

-maximum gaarů

16.12.2021 19:47:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám odehráno 7 her a hrál jsem první 3 scénáře sólo, ale hrál jsem za dva hrdiny. Chtěl jsem si to vyzkoušet podle pravidel, dle kterých se to nejčastěji hraje. Uprostřed hry jsem se několikrát zamyslel, jak by to vypadalo, kdybych hrál jen za jednoho hrdinu. Mapa by byla menší, ale kromě vybraných pokladů jsem měl dojem, že bych měl míň možností pohybu. Už několikrát se mi stalo, že část mapy se bez několika soubojů nedala prozkoumat a počet soubojů, které jste schopni absolvovat během jednoho scénáře je dost omezený.

Mimo závěrečného boje v Bezprostřední hrozbě jsem zatím porazil jen monstrum druhé úrovně a elitu první úrovně. Na doporučení co uvádí Juanitos jsem postupně přišel taky, ale pořád mi vrtá hlavou jestli něco nedělám špatně nebo jestli autoři plánovali, že téměř každý souboj bude skoro rovnocenný. Málokdy jsem v dalším kole schopen bez doplnění esencí/Gaarů/léčení schopen absolvovat další souboj. To samozřejmě zpomaluje vylepšování postavy. Při první hře jsem se domníval, že pokud budu mít reputaci cca 15 a umístěné 2-3 osobní destičky, tak by měl být souboj s monstrem 1 úrovně formalita. Souboj sice většinou dopadne vítězstvím, ale dost často přijdete o víc Gaarů nebo zdraví než jste si představovali. Zisk Gaaru v počátku scénáře je někdy o štěstí. Taky bojovat s monstrem druhé úrovně jen, když mám esenci vzduchu, není to co bych chtěl.

Shrnutí - myslím, že mám ještě hodně co objevovat a hra v sólu se mi jeví těžší.

17.12.2021 19:21:40

Zkus to jen za jednu postavu. Možností, co můžeš dělat určitě není málo. A taky, za každou postavu se opravdu hraje trochu jinak, resp. mělo by se hrát. První co vždy dělám, je prozkoumat co největší část mapy. V prvním tahu většinou ani neútočim, ale využívám pohyb za 3. Snažím se něco natezit, najít nějaký ten poklad a konfrontovat co nejvíc elementálů, pokud to mapa dovolí. Volná akce se vždycky počítá. Až v dalším kole se pak snažím osvobodit nějaký obchodní místo, prodat natezene suroviny a získat nějakou základní zbroj. Aspoň tak mi to do začátku fungovalo dobře.

17.12.2021 22:34:32

Já jsem hru rozehrál v sólu. Hra mě opravdu baví a je to paráda. Užívám si to. Každý scénář dávám většinou až na podruhé. Celkové body na konci hry nepočítám, jestliže jsem nesplnil podmínky vítězství (v sólu to nějak postrádá smysl). 
Teď jsem se zaseknul na předposledním scénáři, který se mi zdá dost těžký na splnění. Hrál jsem ho za Keleiu, a ty závěrečné životy (35) a síla útoku draka (13) jsou opravdu brutální. Sebral jsem mu 22 životů a on mě dvěma trefama okamžitě poslal k zemi. Příště to zkusím za Áel.
Postavy se mi moc líbí, jak jsou navržené. Ovšem Dral je podle mě nejslabší. Nevím, nepřišel jsem mu nějak na chuť. Možná ve více hráčích vynikne, ale na sólo mi přijde slabý.

22.12.2021 15:43:37

Jsou pravidla pro solo i karty pro solo součástí základní hry? (miniature pledge)

4.10.2022 10:47:30

@černý vlk ano

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

4.10.2022 11:02:04

Vybíráme z Bazaru

Malé velké Galaxie + rozšíření Do Neznáma CZ
Malé velké Galaxie + rozšíření Do Neznáma CZ
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas