Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 366x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo hra

Ahojte, v pravidlách je aj popísaná hra pre jedného hráča. Chcem sa opýtať, či to hrajete aj v sólo, lebo ako tam aj píšu, je to vlastne len na mne a príde mi, že celkovo tá hra ťaží na spolupráci duchov. Zaujímalo by ma, či to stojí za to hrať sólo, alebo či si mám radšej vytiahnúť inú hru na sólo :D. To, že môžem hrať naraz za 2 duchov nehľadám ako odpoveď :D vďaka.

16.4.2022 21:07:22

Sólo je to naprosto famózní zážitek, v poklidu objevuješ možnosti duchů a nástrahy ostrova - naprosto v pohodě je hrát jen s jedním duchem… je to vlastně takový optimalizační hlavolam :-) pro mě nejlepší sólo hra, která aktuálně existuje…

16.4.2022 21:27:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to si ma milo prekvapil :). Vďaka, určite to teda skúsim. 

16.4.2022 21:41:38

@matej2424 Duchové ostrova pravidelně vyhrávají na BGG anketu o nejlepší solo hru. A je to i z důvodu, že jde bez problémů hrát za jednoho ducha. Sám to upřednoatňuji před ovládáním více duchů.

(Nedávno js založil na Youtube kanál “Solo Spirit”, kde mám lets playe za jednotlivé duchy proti nejvyšší obtížnosti jednotlivých národů. Má to být inspirace/"důkaz", že i ve hře za jednoho ducha lze porážet nejvyšší obtížnosti.)

16.4.2022 22:53:19

Hraju čisté sólo a je to super, jen někteří duchové pro něj nejsou moc vhodní. Chci zkusit někdy i za 2 duchy, ale bude to two handed o to komplikovanější. Robinsona Crusoe jsem hrál taky jen za 1 postavu.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

17.4.2022 12:32:40

@Jonash kteří duchové nejsou dle tebe pro něj vhodní? Z existujících 24 duchů(z rozšířeních) mě asi žádný nenapadá, že bych ho v sólu chtěl ignorovat.

17.4.2022 12:41:14

Tak jsou duchové kterým o trochu víc svědčí role  podpory, ale v sólu se dají rozhodně hrát všichni neřekl bych, že se na něj nějaký nehodí.

17.4.2022 13:18:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@Froggery Přesně tak. Za některé to je podstatně lehčí a za jiné těžší. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

17.4.2022 15:53:02 | Upraveno autorem (porovnej)

“těžší naučit se” - souhlas. “Těžší, když hru umíš” - spíš nesouhlas. Alespoň ne obecně. Jsou ale určitě kombinace konkrétní duch vs. konkrétní národ, které jsou velmi obtížné, ale asi bych o žádném z duchů netvrdil, že je pro něj obecně výrazně těžší obtížnost.

Příklad “řeka”. Nemá problém s vyššími úrovněmi Prusů/Švédů, ale u vyšších úrovní Anglie narazí.

17.4.2022 18:03:09

určite hraj sólo. zo začiatku, keď som sa ešte trošku učil hru, tak som hral za dvoch duchoch naraz, ale teraz hrám výlučne za jedného ducha, aby som sa vedel plne sústrediť iba na neho. spirit island je vynikajúca hra a pre mňa zjav, ktorý len tak iná kooperačná hra tak skoro netopne.

14.5.2022 23:20:46

Ahoj. Hráli jste někdo objevitele true solo? Já to mám na stole a moc se mi do toho nechce. Nemá energii ani karty a neumí zabíjet ani strašit.a ještě má odpovědnost z mrtvé a tedy pokud je zničí tak přichází o přítomnost. 

12.2.2024 17:05:25

@5forPeanut zatím jsem za něj porazil lvl 6 Prusy a Švédy. Ostatní jsem zatím nezkousel. Pocitově bude mít asi problém hlavně kvůli Anglii, kdy nepůjde vše narvat do 1 území kvůli dodatečné proherní podmínce.

 

12.2.2024 17:18:21

Vybíráme z Bazaru

Věc (CZ)
Věc (CZ)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas