Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 366x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost hry, délka hry ve dvou

Díval jsem se na video, proletěl jsem pravidla. Je hra pravidlově hodně složitá? Pomáhají hodně ikonky, grafika? Jak dlouho může trvat hra ve dvou (předpokládám, že i ve dvou je zábavná). Díky.

 

16.3.2022 13:56:09

Hrál jsem chvíli a pravidlově mi to přišlo v pohodě. Při čtení pravidel jsem se toho docela bál, ale po chvilce hraní vše začalo dávat smysl. Horší to bylo s hraním, protože to vypadá jako pěkná výzva. Během pár kol jsem viděl, že nemám žádnou šanci. Tak jsem se dobrovolně vzdal :D Vím kde jsem dělal chyby a příště to snad bude lepší.

16.3.2022 14:09:27

Přijde mi to dost individuální. Při čtení pravidel jsme byli trochu zmatení, ale postupně to začalo dobře dávat smysl, protože pravidla jsou psaná dobře a srozumitelně. První hra byla i tak dost nejistá a sem tam něco jsme museli ještě dohledávat. Od druhé hry jsme si byli s hrou už víceméně jistí. Hra odsýpá docela rychle, ale záleží dost na hráčích. Když se budešsnažit propočítat každý tah, tak se hra může asi slušně protáhnout. U nás jsme ve dvou určitě pod hodinou, dokonce bych řekl, že i pod ¾. Zatím jsme ale hráli jen lehčí úrovně bez národů, takže nevím, jaký to má vliv. Hra je ve dvou fajn, ale je potřeba se trochu sehrát. Když jsem si to dal párkrát solo, tak bylo znát, že se situace snáž drží pod kontrolou. Ve dvou je potřeba se umět dobře domluvit.

16.3.2022 14:21:56

Ve dvou do hoďky? To mi přijde jako dost dobrá minutáž. Tak nějak z toho, co vše jsem viděl, jsem očekával aspoň 2 hodiny. První hry ale asi delší budou, to je jasný. Občas se až divím, jak razantně se herní doba třeba po 2-3 partiích zkrátí. Tak jsem sám zvědav (ač primárně pojedu sólo).

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

16.3.2022 14:46:38

Možná hrajeme trochu dýl a jen jsem to blbě odhadl, ale určitě záleží na hodně věcech, které délku hru ovlivní.

  • pravděpodobně obtížnost hry (zatím nemůžu říct)
  • jestli hraješ ducha poprvé nebo ho znáš (u těžších duchů jenom pochopit, jak vlastně funguje a co za něj platí trochu trvá)
  • jaký typ hráče jsi/jste, byly tahy, které jsme dlouze promýšleli už ve fázi růstu. Brali jsme v potaz kartu strachu atd. Nicméně my takové dlouhé tahy neděláme tak často.
  • Pak asi záleží na hře, jak se to sejde. Někdy je vyloženě jasný, kterou fázi růstu nebo které karty hrát a někdy vůbec. To stejný při zisku nových karet můžeš nalízat karty, kdy jasně jedna pro tvýho ducha převyšuje a někdy dlouho váháš, kterou vezmeš spíš.

 

 

16.3.2022 15:27:35

Pravidlově to nějak moc složité není. Hry ve dvou s rozšířením proti nepřátelům v rozmezí 2-4 úrovně nam trvají většinou okolo 120 minut, záleží právě na urovni nepřátel a jestli už máme nahrané duchy nebo hrajeme nějakého poprvé, někdy to je jen 90 minut, výjimečně se to natáhne i ke třem hodinám (vysoká úroveň nepřátel + první hra za vysoce komplexní duchy z rozšíření), jen základ je přímočařejší co se plánování týče, odpadají herní efekty z rozšíření, takže to bude o trošku svižnější. Úplně základní hra na nejnižší obtížnost bez konkrétních nepřátel by měla být ještě kratší takže tam by se to do té hodinky vejít mohlo,pokud budete mít pár partií za sebou a chápat pravidla i strategii + hrát s duchy, které znáte,ale v tu chvíli už stejně asi budete nastavovat vyšší obtížnost,aby to nebyla nuda.

16.3.2022 15:30:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra není ani tak pravidlově obtížná, ale je těžká množstvým rozhodnutí, kde není dopředu vždy jasné, které bude lepší.

Čas solo 45-60 minut, ve 2 spíš 90 minut.

16.3.2022 20:38:14

Jsme dnes ve dvou hráli první hru za 1:45 na tu základní obtížnost. Přičemž já už jsem kdysi dříve párkrát hrál.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

16.3.2022 23:43:44

Zatím ve dvou jedna hra. Po dvou hodinách jsme tedy nakonec vyhráli ale do poslední chvíle vítězství nebylo vůbec jisté :D Hodně pomohlo odhalování karet strachu a snížení podmínek vítězství alespoň na druhou úroveň. Pocity jsou jinak pozitivní. 

1.4.2022 06:25:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hrdina v kostce + rozšíření Bestiář + inserty
Hrdina v kostce + rozšíření Bestiář + inserty
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas