Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 365x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kvalita mapových dílů

Už při vybalení krabice mě zaskočilo, jak se mapové díly třepí a obzváště ostré konce jsou již od přepravy pokrčnené. Týká se to ale i některých hran, kde se vrstvy kartonu od sebe oddělují.

Bohužel jsem nenašel, že by existovala deluxe verze (jsou jen žetony), nebo grafika, aby si člověk mohl udělat případně díly nové.

Je to jen můj osobní pocit a problém, nebo to tak máte taky? Říkám si, že za chvíli budou kraje mapy úplně zlikvidované a začne se to trhat :(

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

24.3.2022 09:13:28

Mně dílky mapy přišly OK při první hře, ale třeba jsou lehce ojeté některé okraje karet…

Ale občas podobné problémy bývají, třeba Brazil měl prohnuté desky hráčů (nebyl jsem sám, co vím) a musel jsem je nechat zatížené, to samý některé kartonové žetony v Kaskádii nebyly v top formě. A modulární kartonový board Gaia Projectu po pár hrách taky už hrany nemá tak hezký… Odlepovaly se mi snad jen 1-2 kart. dílky v Patchworku, jinak si nic nevybavuju.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

24.3.2022 09:30:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@speett žádný problém u sebe nevidím. Ale ja pravda, že ty ostré hrany se můžou poškodit. Asi okraje přejedu Herkulesem. 

24.3.2022 12:46:32

Mě přišel ťuknutá jedna špička “ostrova”. Insert není úplně nejšťastnější a ty desky jsou v krabici navolno. Můj plán je vlastní nebo koupený insert z 3D tiskárny, který tu mapu bude chránit. Zatím jsem narazila na 2 možnosti vytištěných ke koupi a 1 k vlastnímu tisku, ale mám rozebranou tiskárnu a hra bude zas minimálně do léta sedět v polici, takže zatím neřeším. Takže podle mě to není nekvalitní komponenta, ale opomenutí vymezovacího výřezu v insertu.

 

24.3.2022 13:42:29

Já mám dílky bez otřepů, ale pro změnu mám na dílku B na poušti vlevo v rohu zalepen pod vrchní folií nějaký předmět (připomíná to jehlu). Folie je v tom místě zvednutá takže mám poušť i s dunou :-).

24.3.2022 15:34:42

Mi se zase desky ostrova i desky duchů solidně prohýbají… Bohužel opačným směrem, než kterým by to nevadilo (prohýbají se směrem od stolu), takže během hry mají tendenci se otáčet.

24.3.2022 18:11:03

Mě se z počátku taky ty díly a desky duchu prohybali, ale též už si to sedlo a vše je v pohodě. No taky hru mám vytazenou každý den a když se mi něco nelíbilo tak s citem jsem to srovnal v ruce. Ale teď je vše ok. 

25.3.2022 08:37:29

@speett U mne dost zdeformovaný spodní insert a desku kolonizátorů jsem musel rovnat zatížením … snad to nesníží její životnost. Jinak OK. Vypadá to, co kus to originál.

29.3.2022 18:11:09

Desky duchů jsem měl též trochu prohnuté (také špatným směrem), nicméně stačilo s citem prohnout v ruce v protisměru a pak na den zatížit a zlepšilo se to :-) Mapové dílky v pořádku.

30.3.2022 07:36:33

Mám ten samý problém a nejen u této hry. Když desky vyndám, tak se během pár minut prohnou. Musím ale říct, že to pomalu ustupuje. Desky si asi zvykají na okolní teplotu a teď už se prohýbají minimálně, či vůbec. 

30.3.2022 13:47:54

Deluxe verze existuje: neoprenová podložka, která má  rovnou šest území. Pouze je tuším jem z tématické strany.

30.3.2022 18:54:38

Tak taky přidám svoje dojmy. Pokud bych tuhle hru měl hodnotit jen podle kvality zpracování a vůbec komponent za tu cenu, tak je to bohužel strašnej trash. Fakt nepochopím co na té hře stojí tolik peněz? Desky duchů prohnutý a že by z nich čišila kvalita, tak to ani omylem. Kam se to hrabe na luxusní desky ze Scythe(mimochodem mohly taky být dvouvrstvý a mít pozice na žetony s prohlubní). Insert je totální bakelit, navíc už při rozbalení spodní plato totálně zdecimovaný. Desky ostrova na ostrejch koncích taky lehce pomajdaný. V krabici je pár karet a pár kusů kartonu a chtějí za to majlant :/ A fakt si myslím, že kvalitní zpracování k deskovce prostě patří. A teď si rýpnu do za mě největší “demence” autorů. Deska kolonizátorů, na které se kumuluje strach atd… Může mi někdo vysvětlit, proč se ta deska skládá? Když jsem to vybalil, totálně to odstávalo i po zatížení, při tom si schválně tu desku dejte ke krabici a hned vás to musí ťuknout. Stačilo krabici udělat o malinko větší a ta deska mohla být úplně klidně z jednoho kusu :D A dokonce by ani nemusela být z tak tlustýho kartonu, protože její namáhání je naprosto nulový a mohli spíš zainvestovat do lepších desek nebo insertu. Nemluvě o tom, že by tam bylo i víc místa právě na žetony strachu. Ne fakt pokud se u téhle hry budeme bavit o jakoby “hardwaru”, tak je to katastrofa a bohužel nejhorší deskovka co jsem zatím měl možnost vidět. Což je paradox u hry, která svejma mechanikama a vůbec nápadem i hodnocením je vlastně pravej opak. Nechápu. Jestli byl ten vývoj tak strašně dlouhej a drahej, že to takhle museli odfláknout? Člověk aby si hned za další peníze řešil insert a dost možná nejen ten…

12.8.2022 00:22:17 | Upraveno autorem (porovnej)

  1. krabice má klasickej rozměr (myšleno jako řada dalších deskovek, co mám ve sbírce - Duna, Divukraj, Brazil atd.), to by se spíš musela udělat ta deska kolonizátorů menší, aby byla v kuse. Ale taky se mi ohýbala, ale poslední partie si to vůbec neuvědomuju.
  2. desky ostrova mám v pořádku.
  3. karty jsem dal do obalů, některé okraje byly lehce ojetější po pár hrách.
  4. desky duchů asi lehce prohlý jsou, ALE bohužel to dneska je časté. Přijde mi divný, že by za to mohli přímo autoři - brutálně ohnutou jsem měl stupnici v Mini Expressu, poměrně dost prohnutý byly i desky hráčů v Brazilu, v Gaia Projectu taky nejsou rovné a třeba Expedice Ares mám ty dvojvrstvé také prohnuté. Tak čím to jako je? Vše nový hry/tisky. Dvojvrstvý desky u Duchů by mi přišly úplně zbytečný a jen další peníze navíc.
  5. plastový insert byl možná dobrý nápad (když to člověk viděl), ale zpracování fakt děs, a protože jsem kupoval obě proma a už se tam nevešly, tak jsem hned druhý den vše vyhodil a mám to jen v krabici a je to úplně v pohodě, jsem zvyklý pytlíčkovat, takže mi to nezdržuje přípravu nějak moc.
  6. vizuálně hra úplně hezká není no, dost lidí to odrazuje, což je škoda. Ale já to při samotným hraním už nějak nevnímám a beru to tak, že holt takhle to autor a lidi kolem něj zamýšleli.

(edit, koukám, že jsem už do vlákna kdysi odpovídal, tak se v něčem opakuju, sry)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

12.8.2022 08:31:14 | Upraveno autorem (porovnej)

A ja som rád, že deskovky nie sú “o hardwaru”…

Cena hier je daná trhom (hru treba vymyslieť, nakresliť, vyrobiť, priviezť, predstaviť…), pričom tá cena komponentov je možno tretina z celkovej sumy (možno aj menej). Koľko by bola správna cena? Česká verzia Spirit Island stála, čo ja viem, 70 eur. Taký Pandemic (aspoň na Slovensku) stojí momentálne 40. A to je cca 100 kariet takmer bez grafiky + kocky + herný plán…bol by som radšej, keby naša komunita brala viac ohľad na to, čo tá hra ponúka a nie na to, ako vyzerá. 

Mimochodom, mne sa to spracovanie SI páči a aj keď ma tiež občas hnevajú tie “hrany a kraje” ostrovov, tak myslím, že tých kopec hodín zábavy s touto hrou mi to bohato vynahradilo. Grafická stránka kariet je napr. veľmi vydarená, komponenty sú jedinečné (v ktorej inej hre máte podobné?). Čo mám z toho, že Scythe je nádherný, keď som ho za tri roky dostal na stôl 5x?

12.8.2022 09:00:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Aby to tu nevypadalo, že hra je 100% kazová, tak já mám exemplář, kde je všechno v pořádku a neprohýbá se mi nikde nic. 

Naopak jsem docela příjemně překvapená, že se těm plastovým sajrajtům neulamují ty halapartničky - moc jemně s tím nezacházím když je vyhrabávám z krabiček.

Jinak ten vizuál mi přijde taky vcelku ee - jak nějaká spatlanina co se tu zapomněla z osmdesátek. Nějak se snažím to nevnímat nebo si zvyknout a hru každému doporučím všema deseti i tak, ale je mi to fakt líto, že výtvarně vypadá zrovna takhle.

12.8.2022 19:02:27

Jen abych uvedl na pravou míru pár detajlů. Ta hra jako taková je famózní a jako solovka je to pro mě naprostej strop co jsem zatím hrál. Fakt mě ta hra pohltila, takže nejsem žádnej hejtr hry jako takové, jen toho zpracování mnoha věcí. Co se týče velikosti krabice, tak teda nevím co je standard, ale mám teda i hry co mají krabici větší než je tohle, takže by určitě větší udělat šla. A pro slovenského kolegu bych rád řekl, že nejde o to, že by deskovky byly jen o hardwaru, ale je to velice podstatná věc. Ta hra se používá a kvalita komponent závisí pak na životnosti celku a vůbec pocitu. To je prostě bez debat. A co se ceny týče, tak průměrná cena jestli se nepletu (před tím než hra totálně zmizela z obchodů) byla okolo 1800 Kč. Pro srovnání za Bloodborne jsem dal 2300, ale ta hra má velmi dobrej insert a především nějakejch 37 velmi kvalitních miniatur. A to si myslím, že v ceně určitě byla i licence kvůli videoherní předloze. Za mě kdybych měl říct co je adekvátní cena na to co v krabici je, tak víc než 1500 Kč ani omylem. Ale jinak jak jsem psal výše, já tu hru jako takovou opravdu zbožňuju, ale to neznamená, že budu slepě obhajovat věci, který jsou podle mě fakt špatně.

12.8.2022 20:26:46

Tak zvětšení krabice by se jim zbytečně prodražilo, když to šlo udělat takhle. Hlavně ta deska stačí jen trochu prohnout do protisměru a je to úplně v poho při hraní, nic z ní neklouže, zas bych nedělal z komára velblouda.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

12.8.2022 21:54:16

@zacinajici: to prehybanie mozno nie je dane konkretnymi komponentmi, ale prostredim, kde sa hra. Raz sme hru hrali v cajovni pri zrejme vysokej vlhkosti a takmer sa nezmestila naspät do krabice. Doma som si vydychol, ze nastastie sa dosky ohybali iba tam. Ale do danej cajovne som uz hru preventivne nikdy nevzal, lebo by sa ti štíhli exploreri nahodou rozplynuli :)

12.8.2022 22:49:50

@slizrs Já bych i souhlasil, ale zase si musíme uvědomit kdy ta hra v ČR vyšla prvně. Kdyby ta hra vyšla před 3-4 rokama tipuju by cenovka nešla nad 1200. Dneska bohužel deskovky taky letí nahoru a i zásadně kvůli tomu, že většinu toho se nevyrábí v EU, ale mimo.

Jinak mně třeba sedá i vizuál není to nic extra, ale přece jenom to není zase nic hrozného, ty karty jsou kvalitní poměrně, a není tam málo kompoent, ono se to jenom spíš zdá, protože tam nejsou figurky. Pro mě třeba byla nepochopitelná cena jiných her, tady tohle je jedna z mála her, kde jsem fakt dal plnou částku a nečekal na žádnou slevu, protože tušil, že za to hra obecně stojí. 

13.8.2022 00:08:47

@RaBsarge Jako určitě to šlo všechno nahoru. O tom žádná. Ale ne zas o tolik. Jen si myslím, že si ta hra zasloužila po téhle stránce a za ty peníze víc péče. Já za ni dal 2000 a to jsem měl docela štěstí, že ji tady někdo prodával ještě zabalenou ve folii. Všude definitivně vyprodáno a co jsem se díval tak nový kusy dorazí asi až v Lednu. Takže čekat jsem rozhodně nechtěl po tom co jsem viděl recenze :) Ta hra se mi svým podáním trefila dokonale do vkusu a když ji hraju jede mi mozek na 1000%, což mě extrémně baví. I jedinečnost duchů je geniální stejně jako spousta mechanik ve hře. Ten feeling je k nezaplacení. Ale když jsem to rozbaloval a neměl jsem v sobě tuhle euforii, tak jsem byl fakt docela naštvanej. Jakože to vybalování bylo dost zklamání. Aby byl prasklej insert a rohy mapy byly dodrbaný jen kvůli tomu, že ten insert je právě tak blbě vymyšlenej co se tvaru týče (o kvalitě plastu nemluvě) to je fakt velký špatný. A kdybych měl být hodně velkej rejpal, tak si rejpnu i do grafiky na krabici :D Kdybych totiž neviděl recenzi, tak podle krabice bych o to nikdy ani nezavadil. To vypadá jak nějaká dětská omalovánka :D Možná to byl záměr kvůli době ve které se to odehrává, ale i tak ta hra určitě není pro děti, takže by nějaký “dospělejší” ztvárnění nebylo od věci. Ale tím už můj hejt fakt končí. Čím dýl hraju, tím míň ty věci vnímám. První hru jsem si kvůli tomu naštvání ale vůbec neužil :/ :D

13.8.2022 01:20:33

Hlavně podražila cena dopravy, to je zásadní část celkové ceny.

Já měl hru za 1990 včetně dopravy a obou promo packů.

Rozšíření k Duně nebo Divukraji nabízí rapidně méně věcí a stojí kolik, 1400? Takže co řešíme…

O to víc mě pak těší hry od Garphill Games, které se cenově drží pod tisícovkou a obsahu mají víc než dostatek…

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

13.8.2022 12:39:55 | Upraveno autorem (porovnej)

(zduplikovaný komentář kvůli bugu webu)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

13.8.2022 12:40:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@RaBsarge  U téhle hry cena dopravy hraje minimální roli, vždyť si tu lidé stěžují, jak ta krabice je malá. Výroba v Evropě to naopak hodně podražila.Kdyby to šlo vydat před 3-4 lety za 1200, tak se vsadím, že by to někdo vydal. Leč tato hra nikdy nebyla levná, stačí se podívat, kolik stojí originál. Někomu se sice nemusí líbit (mně třeba ano), ale je tam hodně unikátní grafiky, to podle mě dělá tu cenu (což se přenáší do ceny licence).

BTW Doporučená cena německé verze je 70Eur a ty výrobní náklady vzhledem k velikosti nákladu budou úplně někde jinde. 

13.8.2022 16:55:40 | Upraveno autorem (porovnej)

No, jestli jsem si připlatila za výrobu v Evropě, a moje těžce vydělaný peníze pro jednou neskončily v kapsičkách čínských soudruhů, tak mě to i těší.

Ale jestli jsem si připlatila za “unikátní grafiku”, tak teď asi budu muset na chvíli přes tu “krasavici” hodit hadr, abych ji neviděla a vzteky do ní nekopla.

Doufám raději, že jsem autorovi zaplatila za dobrý nápad, protože to je jediná skutečná kvalita této hry. A kdo opravdu umí, nechť si to i cení.

13.8.2022 19:13:17

V říjnu vyjde levnější verze hry, 5 duchů, místo plastu žetony, duši jen z papíru stejném jako zbytek karet ve hře. Cena 30$.

13.8.2022 21:03:44

@Houp to sice vyjde, ale jestli sem se správně koukal tak se to 2 roky bude prodávat exkluzivně v USA, kde by to měl být exkluzivně obchod Target.

13.8.2022 21:19:14

Vybíráme z Bazaru

desková hra Kartografové
desková hra Kartografové
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas