Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 367x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

IN
IN - avatar

Errata

U PROMO 2 se nám vloudila poměrně zásadní chyba do speciální schopnosti ducha Liják skrápějící svět:

  1. Za dva symboly vody lze opakovat kartu schopnosti cílící území. Ne jakoukoli schopnost (tedy ne vrozenou schopnost)
  2. Za každé opakování je potřeba zaplatit znova cenu karty v energii. (Ve hře jsou i efekty, které umožňují opakovat schopnost bez znovuplacení. To není tento případ)

----------------------
Majitel liščí krabice

6.4.2022 08:24:30

Zdravím, je nejaká možnosť, že sa táto chyba opraví pred dotlačou proma 2 a opravená doska ducha Lijáka bude dostupná aj pre všetkých, ktorí už majú promo 2 s chybou? Ďakujem pekne. 

6.4.2022 10:40:21

@boardgamepanda To by určitě bylo skvělý (snad by se to do dotisku stihnout mělo, co psal David na FB). Já nebo i kolega z práce, který byl z této chyby taky nešťastný, bychom to ocenili.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.4.2022 11:32:11

@IN Četl jsem v diskuzi na FB, že je chyba i u Skotského království, to se budou také opravovat, že? Bylo by určitě dobré také napsat, o co jde, aby lidi věděli a hráli to správně. (Šlo tuším o podmínky prohry, které to v CZ lokalizaci dělají výrazně těžší.)

Docela mrzí, že se toho sešlo takhle více a obě má výrazný vliv na úspěch a neúspěch dané hry.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.4.2022 12:19:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Našel jsem to.
v CZ: Kolonizátoři vítězí, pokud se kdykoliv nachází na pobřežních územích celkem více měst, než je počet desek ostrova krát 2.

má být: Kolonizátoři vítězí, pokud je kdykoliv počet pobřežních území s městem větší, než je počet desek ostrova krát 2.

("Trade Hub: If the number of Coastal lands with [ikona města] is ever greater than (2 x # of boards), the Invaders win.")

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.4.2022 12:38:56 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Opravíme jak desku, tak Skotsko a dám sem ke stažení.

 

PS: Sešlo více? Pokud by zůstalo u dvou chyb v tomto rozsahu, považoval bych to za úspěch. Jasně, v ideálním světě by bylo fajn vydávat hry absolutně bez chyb. S dostatečnými zdroji a hlavně časem by to asi šlo. Bohužel obého nemáme nekonečné množství a jednoho dne musí kontroly skončit a zahájí se výroba. Věřte, že jsme dělali co se dalo (a četlo nás to stále dokola poměrně dost, včetně zkušených hráčů). Stalo se. Omlouvám se. Opravíme.

----------------------
Majitel liščí krabice

6.4.2022 13:08:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Zrovna včera jsem hrál Skotské království a špatně podle cz pravidel, ale naštěstí to hru neovlivnilo, protože jsem po celou hru neměl na pobřeží víc než 1 město.

Když toto pravidlo převedu do méně šroubované podoby. Každá deska na základní straně má 3 pobřežní území. Uvedená podmínka při sólo hře na jedné desce ostrova by vstoupila v platnost, kdyby na každém ze tří pobřežních území bylo v daný moment alespoň jedno město. Při hře na dvou deskách, by hráči prohráli pokud by na 5 pobřežních územích bylo min. 1 město. 

6.4.2022 13:12:27

@IN No tak aspoň v tomhle promu 2 jsou oboje zásadní věci no (hlavně ten duch). Spíš sem se teď začal bát, kolik dalších chyb se kde objeví (anebo nezjistí, ale lidi to budou hrát chybně). :(

edit: Radši dopíšu, že nechci jinak nijak zpochybňovat práci, jakou jste nad tím odvedli (díky za ni), a že to určitě stálo dost úsilí. Spíš teď hovoří emoce, ony chyby v překladech mě trápí dlouhodobě.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.4.2022 13:26:16 | Upraveno autorem (porovnej)

@Nomad Jo, takhle to je jasnější. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

6.4.2022 13:29:40 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

@Jonash S tím souhlasím a chyby v překladech trápí i mě. 

----------------------
Majitel liščí krabice

6.4.2022 14:15:03

@IN Zdravím, je tedy šance, že až vyjde dotisk Proma 2 tak tam bude již obojí opraveno? Klidně si to koupím znovu, chci to mít v pořádku a v tiskárně to nevytisknu v této kvalitě při jednom kusu levněji.

6.4.2022 14:23:15

IN

V dotisku bude opraveno určitě. Zkusíme se domluvit na nějakých náhradních kusech pro ostatní.

----------------------
Majitel liščí krabice

6.4.2022 14:36:30

Uvidíme, co bude možné, po pravdě Ondra, který má komunikaci na starosti a snaží se řešit i rozšíření, je z průběhu komunikace dost nešťastný, takže nemůžeme nic slíbit, ale budeme se snažit. 

Ještě k chybám, sám mám taky máslo na hlavě, za nás jsem to pročítal já, takže jsem jeden z těch, co to přehlídli. Taky mě to trápí, i když na tomhle překladu dělalo víc korektorů, než na jakémkoli jiném, na kterém jsem kdy dělal, tak to proteklo. Omlouvám se i za nás.

 

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

6.4.2022 15:04:00

Přidávám se k omluvě za překlad, proma jsem bohužel neměl narozdíl od základní hry nahrané (vlastnil jsem jen starší EN vydání), což samozřejmě neomlouvá přehlédnutí v odlišném významu věty, notabene které má bohužel význam pro gameplay.

Prostě mě to v tu chvíli netrklo a bohužel i přes jinak pečlivou korekturu se to dostalo až do hry. Je mi to líto a doufám, věřím, že již další chyby neobjevíme.

Díky za pochopení.

6.4.2022 15:11:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Hlavně pro odlehčení vlákna o nepříjemné věci bych rád poděkoval všem zúčastněným za výbornou komunikaci. Chyby se stávají, ale postavit se k nim čelem a snažit se je vyřešit a dobře je komunikovat, to není ani lehké a ani úplně časté. Díky za to.

Jestli jsem to pochopil správně, tak obě zmíněné chyby se týkají Proma 2? No, v tom případě asi podpořím kulturu dobré komunikace tím, že si ho koupím podruhé, až bude opravené.

6.4.2022 16:25:17

@schidlo i když mám obě vydavatelství hodně rád, tak jako proč bych si měl něco kupovat podruhé, abych to měl správně? Pokud by to byla karta, tak dám vytisklou do obalu, ale tady je to na desce ducha., takže přelepka nebo nová deska. 

6.4.2022 16:36:09

Karta “Děsivé vidiny” → zisk 1 strachu má být až PO aktivaci “1 obrana za každý strach vyvolaný na cílovém území”

15.4.2022 21:00:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Co je “1 obraza”?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

16.4.2022 10:24:56

@Houp : nejsem si jistá, jestli to správně chápu. 

To jakože je špatné pořadí těch schopností? Čili to “1strach” má být na kartě až dole? Nebo tam chybí text?

OK, ale není to v tomto případě jedno? 

Je to rychlá schopnost čili obojí (udělení strachu i spuštění schopnosti) se děje ještě před fází kolonizátorů, tedy před pleněním.

Můžeš mi prosím uvést příklad, kdy by ovlivnilo hru, jestli ten strach půjde před nebo PO?

28.5.2022 21:37:45

Protože když by byl nejdřív generovaný strach a až pak efekt, který ti dá obranu za generovaný strach, tak za ten strach generovaný před textem obranu nedostaneš, proto má být správně ten 1 strach až po textu “1 obrana za každý strach vyvolaný na cílovém území", pak už jen za tuhle kartu tam máš obrana 1.

28.5.2022 22:57:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Já se omlouvám za zjevnou natvrdlost, ale mně to rozum nebere. Já ten text chápala, jakože výše obrany se odvíjí od toho, kolik se v rychlé fázi vyvolalo na daném území strachů celkem. Takže asi nee…

Takže když je posloupnost, že udělím strach a po zbytek kola mám obranu1 za každý vygenerovaný strach, tak to znamená, že z tohoto mi žádná obrana nevyplývá…takže jestli první část schopnosti něco udělá, tak v druhé části schopnosti se to, co se právě udělalo, už zohledňuje nebo ne?

Já myslela, že ano…to jsem z toho teď jelen…:-/

 

EDIT: už mi to asi došlo, prostě to platí až od chvíle, kdy se to spustí a ten strach tam neleží trvale, jako třeba dahan.

29.5.2022 02:52:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@zacinajici Jak píšeš v editu,nejprve vyrobíš strach,ten se započte,hotovo. Pak dostaneš efekt, který za každý strach přidá obranu 1, takže pak všechny následující strachy už obranu přidají. Správně má ale tahle karta fungovat tak, že nejdřív na ní má být efekt,co dává obranu 1 za strach a pak vytvoří 1 strach a ten už tím pádem udělá na daném území obranu 1.

29.5.2022 08:12:17

Dodám originál kartu v aj:

https://sick.oberien.de/?query=Dread%20apparitions

29.5.2022 08:48:03

Pokud by byla možnost dokoupit za nějaký rozumný peníz jen opravené komponenty, bylo by to super! Byl bych za to radši, než za koupi nového promo packu, protože co pak s tou hromadou duplicitních komponent, které jsou v pořádku? Nebo, pokud by bylo moc náročné je distribuovat samostatně, tak třeba opravené komponenty přibalit k rozšíření, až se bude vydávat?

 

Zároveň, pokud by šlo vydat i opravené karty pohrom podle nejnovějších errat (tj. otáčí se při počtu pohrom 2x počet hráčů + 1), tak by to bylo taky velké plus.

17.6.2022 13:18:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Koupil jsem s oběma promy v předprodeji a ještě jsem to nevybalil. Teď jsem si tu přečetl, že jsou tam nějaké netrefy. Není akorát jasné, jestli se to týká jen té karty z promo 2, nebo je tam toho víc třeba v základu.

Kdyby byla k dispozici samotná karta, to by potěšilo :).

16.12.2022 16:42:49

Dosud vím o chybách jen z Promo 2 - ten duch (Liják) a Skotské království. Obě opravené verze jsou již dlouhý čas zde ke stažení, já si to přidal jen v černobílé podobě k pravidlům, ale není tak těžké si správné znění pamatovat.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

16.12.2022 22:30:01

Vybíráme z Bazaru

Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas