Cesty osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Autoři: Filip Miłuński
Michał Gołębiowski
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Už se ví kdy přibližně vyjde CZ verze od Rexíků?
Zvažuji jestli počkat nebo jít do ENG verze..

20.3.2022 21:46:46

Už o zopár mesiacov… 

 

https://www.facebook.com/175963752464071/posts/4857855424274857/

 

Edit:

Tak podľa tejto správy tu ma byt už tento mesiac:

https://www.facebook.com/175963752464071/posts/4982514501808948/

26.4.2022 13:35:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Nakonec to spíš vypadá na konec května či červen, doprava je špatná, ale za měsíc/měsíc a něco by to být mělo…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

26.4.2022 14:38:56

@aneken Tak, jak to vypadá? Kdy spustíte předobjednávky? :-)

24.5.2022 16:06:07

Předobjednávky jedou, pravidla zde ;-)

https://www.rexhry.cz/sites/default/files/instructions/cesty_osudu_pravidla_.cze_.final_.210930.pdf

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

31.5.2022 10:46:21

@Eyron Paráda.;-)

31.5.2022 12:20:05

@Eyron  Apka stále nie je v češtine, tak dúfam, že bude skôr, ako príde hra na trh. Ako to vyzerá s prekladom? 

1.6.2022 16:45:37

@dajo26 jakmile bude hra v prodeji, bude k ní ihned dostupný i český překlad aplikace. Překlad zatím v aplikaci není, protože je potřeba všechno důkladně zkontrolovat a to nějakou chvíli zabere.

1.6.2022 17:28:30

V appke je už dostupná čeština, tak teraz si už len počkať na hru, kedy sa objaví v obchodoch :-)

27.6.2022 20:42:00

Poznámka k dabingu v aplikaci - příště to snad raději nechte němý, ať si to hráči přečtou nahlas sami. Naštěstí se to týká jen prologu a ostatní texty ve hře už nemluví.

30.6.2022 23:11:29

@The.Brain nechceš na to tvoje důležitý sdělení vytvořit speciální vlákno, než to psát do každýho vlákna v diskuzi?

Lidi budou fakt brblat na každou blbost, i když v tomto případě stačí na minutu ztišit zvuk ..

1.7.2022 06:13:01 | Upraveno autorem (porovnej)

V tomhle případě dokonce stačí prostě v nabídce vypnout dabing.

1.7.2022 08:25:30

Hluboce se omlouvám panu Mozečkovi, necháme to předabovat a já se jdu zbičovat do sklepa za svou troufalost.

BTW mám to napsat i do toho druhýho vlákna?

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

1.7.2022 10:53:48

@Eyron Mně se ten dabing od tebe naopak hrozně líbí! Člověk se prostě nikdy nezavděčí všem… ;)

1.7.2022 12:57:18

@The.Brain, @Juanitos, @Eyron Duplicitu komentáře jsem smazal a nechal pouze jeden v tomto vlákně (kde už se na něj reaguje, navíc je to podle mě spíš komentář k lokalizaci než ke hře obecně), ať se nám tu nerozjíždějí paralelní diskuze.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

1.7.2022 13:51:46

@Eyron No nevím, nakolik to bylo míněno vážně, ale rozhodně by to předabování zasloužilo. Jako sorry, ale tenhle přednes má atmosféru jak rychlodabing v devadesátkách, popř. mi to ještě připomíná doby, kdy jsme si jako děcka dabovali úryvky z filmů rádoby vtipnýma textama.

@DaftPunk Vsadím se, že bys stokilové holce klidně vysek kompliment, jak je štíhlá. Si pusť pro srovnání třeba anglickej, polskej, italskej…

@Kew Díky. Já to prvně napsal vedle, až pak jsem si všim vlákna o české verzi. A smazat vlastní příspěvek tu nejde.

2.7.2022 06:42:20

Poslechl jsem i ostatní jazyky a chápu námitky. Zvlášť za anglická verze je super. Přesto si té snahy vážím a je lepší současná, než nic. A třeba synovi se víc líbí česká verze a to nejen kvůli češtině, ale i proto , že je čtená rychleji a on nemusí čekat. 

2.7.2022 09:48:14

Jako rozumím, že když někdo srovnává anglickou verzi s JAKOUKOLIV JINOU, tak slyší rozdíl. Nepopiratelný fakt.

Nicméně by bylo taky fajn brát v potaz, kolik lidí na planetě zvládne udělat anglický přednes (dabing) a kolik lidí v češtině. Navíc. Nejsem si vědom ani toho, že bychom zde měly tak skvělé vypravěče, abychom neustále dokola nerecyklovali ty notoricky známé hlasy z audioknih, vypravěčů pohádek apod (Stránský, Piško, Švarc, Vlasák, Svěrák).

@The.Brain Asi se nepovažuji za pupek světa s jedinečným audiofilním vkusem, abych musel hned všechno hejtit. A jo. I velký holce složím kompliment, mám-li za co, jelikož se koukám na věci i ze širšího kontextu, než na “vzhled” (první dojem). Nemám totiž tak smutný, černobílý, život.

2.7.2022 14:31:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak mám za sebou další dva scénáře a k dabingu se bohužel přidává i samotný český text (v aplikaci) obsahující naprosto neskutečný počet chyb. Nevím, zda jste to překládali doslova přes noc a neměli čas to po sobě ani jedinkrát přečíst, ale zrovna u hry s prakticky nulovou znovuhratelností je myslím stokrát lepší vydat ji o týden později, než o týden dřív a plnou chyb. Žádný ojedinělý překlepy, napočítali jsme desítky chyb v každým scénáři, snad každou druhou větu jsem se musel opravovat a doplňovat chybějící, popř. vypouštět přebývající slova, sjednocovat pády apod.

 

@DaftPunk Ne “máš-li za co”, napsal jsem to jasně. Laskavě si pro svý morální soudy alespoň nevymejšlej, co nebylo napsáno.

2.7.2022 23:20:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Uff, tak to mě fakt mrzí, zjistím, co se tam dostalo za verze textů a nasadíme opravu. Jinak profi dabing je hotový, taky budeme nasazovat…

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

3.7.2022 12:06:45

@The.Brain No, až přestaneš psát jak buran a přestaneš mi nasazovat psí hlavu jen za to, že jsem o něčem řekl, že se mi líbí, nemusíš čelit mé reakci, které jsi evidentně stále neporozuměl.

Soudit holku totiž jen podle vzhledu (a to mi dáváš sám za příklad), to zvládne opravdu jen hodně vyspělej borec.

Víc se netřeba vyjadřovat. Má úcta.

3.7.2022 18:44:45

Tak chyba odhalena, moc se omlouváme. Správně a po korekturách by měly být první 2 scénáře, opravené zbylé tři a nový profi dabing nasadíme cca do konce měsíce (protože impementace appky trvá na straně dodavatele několik týdnů).

Pokud byste našli v appce v 1. a 2. scénáři cokoli špatně/překlepy apod, dejte nám prosím echo. Moc děkujeme za pochopení.

 

Dungeon Master v REXhry a Planetaher.cz

4.7.2022 10:10:49

@Eyron Já zase děkuji za Vaši práci. Jsem vděčný za práci všech českých vydavatelů her, kteří lokalizují do mateřského jazyka. Jakkoliv anglicky umím, lokalizace je pro mě významný důvod, proč hru koupit (a že jich nemám málo). A vždy mě napadne, co se asi tak honí hlavou autorům, když sklidí totální kritiku za svoji snahu… Cesty osudu již mám také, pokud jsou tam nějaké chybky v aplikaci, na kterých se už pracuje, tak si klidně počkám, stejně teď plním dluhy u jiných her :-), hlavně ať se dobře prodává a je reálné rozšíření.

4.7.2022 20:57:23

@Eyron  Máme dohráno. Jestli si dáme v dohledné době znovu některý scénář, můžu si klidně dělat poznámky, když narazíme na chybu, ale cíleně hledat se mi moc nechce - čím víc toho zůstane neodhaleno či zapomenuto pro příští průchod, tím líp. Nicméně nemám dojem, že by se to nějak lámalo s třetím scénářem (i když ty poslední asi fakt horší byly). Tak třeba hned v prvním scénáři hostinský "... pohlédne na řadu loveckých trofejích..." → “… trofejí…”, ale dál už nehledám, ještě bych omylem klikl na něco, čím jsme si neprošli.

@DaftPunk k Vidím, že pochopit analogii není pro některé jedince tak samozřejmé, jak bych předpokládal. Klidně jsem mohl napsat, že bys úplně blbé holce vysek kompliment, jak je chytrá. Smysl toho sdělení byl, že se zastáváš objektivně špatnýho dabingu (což jsi ostatně vzápětí sám uznal komparací s anglickým), kterej byl - pro mě nepochopitelně - beztak nasazen jen jako provizorní a zastáváš se ho nikoli proto, že by se ti opravdu subjektivně líbil, ale jako ocenění snahy, že to vůbec někdo namluvil. Pokud jde o tvůj boj s větrnými mlýny, ten si klidně veď dál, kvality opačného pohlaví nikdy nebyly téma.

@Derecho Ocenění za snahu je jako chtít body za postup. Jenže podstatný je výsledek. A je o to větší škoda si to pokazit takovýma hloupýma chybama v úplným závěru, když stačilo pár týdnů počkat a vydat rovnou s profi dabingem a po korektuře. Vědět to, tak to taky nehraju a počkám si na opravu. No co už. Jinak hra je super, tak snad se podaří i to rozšíření.

5.7.2022 04:34:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Eyron Tak jsme si střihli ještě jeden průchod první scénářem a přihazuju ještě dvě odhalený chybky (obecně teda v prvním scénáři jsou ty chyby spíš ojedinělý).

Pro jistotu spoiler alert. Pokud by nebyla možnost hledat úryvky v celém textu, tak samozřejmě můžu prozradit i lokace/situace:

“… a mezi zmrzlým a poškozeným zboží…” → “… zbožím…”

A druhá spíš překladatelská, “Hoď oštěp!” → “Hoď kopí!”, protože je tam přímá vazba na jednu konkrétní kartu.

EDIT: Jo a ještě tam někde bylo “získej2” nebo “získáš2” zkušenosti bez mezery, ale už nevím kde.

5.7.2022 21:43:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@The.Brain Však chtít body za postup je legitimní záležitost u takové písemky z  matematiky :-) … jinak asi chápu, že jsou oblasti, jako tato, co vyžadují více, než chtít, aby to bylo aspoň za tři. Tohle musí být za jedna. Jen si nemyslím, že by nedělali žádnou korekturu, jen se zkrátka došlo na nějaké chyby po vydání. To se myslím stane, evidetně se pracuje na odstranění, tak je to v pořádku. 

6.7.2022 09:17:50

Vybíráme z Bazaru

Loupežníci
Akt. cena: 0 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas