Barrage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cranio Creations
Autoři: Simone Luciani
Tommaso Battista
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra vo štvorici

Väčšinou za zvyknem pri hre pýtať, aká je pri dvoch hráčoch. Teraz však chcem položiť otázku inak: aká je Barrage pri hre vo štvorici? Po pár partiách mám totiž pocit, že mapa pri tomto počte je trochu tesná. A to aj napriek tomu, že hra je silne postavená na inerakcii medzi hráčmi. Tak neviem, mám tento dojem len ja, alebo aj niekto iný? Alternatívu k tomu vidím v mape pre 5 hráčov, ktorú tiež vlastním, ale ešte sme ju neskúšali. 

5.6.2022 20:26:56

No ale ten boj o místa ke stavění je jeden z hlavních pilířů hry. To je účel, aby tam bylo těsno. Každý si nemá jet na svém písečku.

5.6.2022 21:15:05

Ano, máš pravdu. Hru poznám a hral som ju v každom počte, okrem sólo. Ale ako vravím pri štyroch sa nám hra stávala trochu neprehľadnou, tak sa chcem spýtať tých, čo ju bežne hrávajú v štyroch, či by nebola optimálnejšia mapa pre piatich. 

5.6.2022 22:07:24

Barrage je najlepší práve vo štvorici, keď na mape nie je dosť miesta. V 3 je stále skvelý, ale vo dvojici úplne stráca svoje čaro. Práve ten nedostatok miesta a nutnosť interakcie je pre mňa ten prvok, ktorý z Barragu robí jednu z najlepších hier vôbec. Uvoľnením miesta sa uvoľní to napätie, a každý si tak nejak len robí svoje, a krása hry sa potom vytráca.

 

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

6.6.2022 08:12:47

amen!

6.6.2022 16:06:30

Souhlas. Dobře řečeno. :)

6.6.2022 16:13:35

@Cardinalle ok, dík Braňo!

6.6.2022 16:52:05

Ve dvou je to super na naučení se fungování hry. Ve třech je to paráda, ve čtyřech je to naprosto skvělá zabijárna (aka magnificent mess). Po 30 odehraných hrách na BGA jsem ve dvou a třech hráčích už  dokonce dokázal i vyhrát, ve 4 zatím pokládám za úspěch neskončit poslední. 

--------------------------------------------------------------
Magic: the Gathering veterán, deskogeek a deskoherní překladatel

8.8.2022 10:09:47

Vybíráme z Bazaru

Hra o truny Lvy casterlyovy skály
Hra o truny Lvy casterlyovy skály
Akt. cena: 12 €
Končí za: 2 dny

Offcanvas