Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Začínající hráč

Zdravím všechny hráče! Chtěl bych začít hrát - ve dvou, někdy i sólo. Pochopil jsem,že nový core set je dobrý do začátku. Chtěl bych se zeptat,jaká nakupovat rozšíření? Měl jsem v plánu koupit Dunwich Legacy,tu novou verzi ve 2 krabicích. Je pro plný zážitek ze hry nutné kupovat obě? Tedy investigator i campaign? Mám případně pořídit i EotE,nebo je vhodné spíše pro zkušenější hráče?  Líbí se mi,že není třeba shánět rozšíření navícekrát,ale jsou jen ve 2 krabicích.

Předem díky za rady,

Tomáš

30.1.2022 11:28:43

Ahoj, pokiaľ si hru nehral, kúp najprv Core set. a rozšírenia nerieš, kým nevieš či ťa hra vôbec bude baviť. 
 

30.1.2022 11:47:49

Nový core set a pak uvidíš.

30.1.2022 12:11:11

Core set je spíš taková demo verze.. Jako první expanzi určitě Dunwich (samozřejmě obě krabice), je to první velká expanze a myslím, že je jedna z nejlepších. S EOTE bych zatím počkal..

30.1.2022 13:32:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj,

rozhodně core set, jsou tam i žetony a karty pro balíčky vyšetřovatelů, bez nich by se hrát nedalo. Jsou v něm jen tři scénáře, takže dobré pro seznámení s hrou, jejíž kouzlo je ale hlavně v kampaních a dalších scénářích. 

S dalšími velkými expanzemi bych počkal až podle toho, jak tě hra chytne. Je ale pravda, že kvalita scénářů jde s postupujícími rozšířeními raketově nahoru. A ano, je obrovská výhoda sehnat vše pohromadě, předtím to bylo finančně náročnější a logistické peklo (rok a půl jsem čekal, než jsem si mohl sehnat Innsmouth, protože mi chyběly dva scénáře)

Dunwich je výrazně lepší (no, ono hlavně delší a pestřejší) než základní kampaň,  ale za mne pořád nejslabší ze všech kampaní z dosud vydaných (i ve starém módu), následná Carcossa tuto úrověň opět neskutečně navyšuje (zajímavější příběh, mnohem delší flavour texty a předěly, větvení děje a znovuhratelnost) a takto to pokračuje dál. Nicméně Carcossa tuším ještě nevyšla, takže Dunwich je logická volba. A špatný není, to určitě ne, jen ho ty další expanze prostě převálcovaly na celé čáře, což je dobré sdělení :)

Jestli obě expanze, to záleží… Ze začátku bych bral určitě obojí, protože razantně stoupne počet vyšetřovatelů i karet pro jejich balíčky a jejich kvalita. S postupujícím časem už to je otázka. Já mám třeba vše až po Innsmouth, kdy vše ještě vycházelo v krabičkách, a momentálně už přemýšlím, že budu brát jen kampaň, protože to kouzlo je pro mne v nových příbězích. Nějaké dva cykly zpátky už pro mne byly karty vyšetřovatelů v podstatě zbytečné, ale někteří hráči zase rádi zkoušejí nové možnosti ve svém balíčku.

30.1.2022 15:59:52

Jinak Core set potřebuješ tak jako tak, kvůli kartám střetnutí. Používají se ve všech kampaních.

30.1.2022 16:12:35

Děkuju moc všem za rady a názory!

30.1.2022 17:08:31

Vybíráme z Bazaru

Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas