Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyjde v CZ?

Ahoj, chtel bych se jen zeptat, vyjde i v cestine? Premyslite o tom? :) Pritomen nekdo z Blackfiru? :) a Jan Tleskac? :D
22.3.2017 21:41:10

Odpověď
FB Blackfiru 22. 3. 2017: Určitě ne v nejbližších 2-3 letech, a pak už to asi nebude mít cenu, takže ne. Hra o trůny a Pán prstenů a v podstatě i Star Wars Destiny jsou pro český trh nadmíru náročné projekty a na další lokalizované LCG není v tuto chvíli prostor. Hra o trůny ukazuje, že naskočit do rozjetého vlaku od začátku má smysl. Pán prstenů má díky několikaletému zpoždění své produkční problémy, ale komunitu si stále drží. Arkham by byl příliš velký risk.

22.3.2017 21:47:05

@Shark
Diky moc za odpoved.

27.3.2017 19:10:04

Ji

vyjde v CZ?
Pár let uteklo, ledacos se změnilo a znovu se nabízí otázka, zda tato podle všeho skvělá atmosferická hra vyjde v CZ? Ujme se toho Blackfire, nebo některé jiné vydavatelství? Příspěvky na ZH či home made nasvědčují tomu, že by měla úspěch. A co třeba zkusit něco jako unikání ultimátní edici, jako tomu bylo v případě Mage Knigh, která ostatně už také neměla v CZ vyjít a vyšla, nebo obdobně Cave Evil? Předběžný zájem by šlo zjistit třeba anketou (hlasováním) a náklady předobjednávkami, zálohami nebo něčím na způsob komunitního financování.

14.2.2021 08:31:54

Odpověď ji
Sice by to bylo fajn, ale neverim tomu. Toho obsahu je tolik a pokud by to někdo dal v cz tak je to vysoka investice . S tím bohužel nepočítej.

14.2.2021 09:17:43 | Upraveno autorem (porovnej)

překlad

Tak je tu možnost že by BF přeložili revised core set + nadcházející novou kampaň, ale to si myslím nestane

14.2.2021 12:10:20

re :
Pevně věřím, že nevyjde a že je to tak nejlepší. Petr Čáslava ve své ranní kávě nedávno odpovídal na otázku jestli LCG česky ano či ne. Odpověď zněla. Ano, ale pouze komplet. Což je přesně to co nám český vydavatel nemůže slíbit. Po pravdě, ono to neslíbí už ani to FFG, které v poslední době pod produkční vahou svých LCG dost úpí. AH permanentně vyprodáno. Lotr, nedávný dotisk z části vyprodán. Sága úplně na nule. Marvel se konečně podařilo nějak stabilně naskladnit, ale trvalo to rok takřka čisté úplné nuly...a to jsou jen kooperačky. Pak tu jsou ještě prsteny, hra o trůny, které je potřeba taky dotiskovat. Všechno se to tiskne jako soutisk. Jak by tohle chtěl ošéfovat malý český vydavatel pro český mikro trh mi uniká...

14.2.2021 16:07:12

louza

Trůny budou pravděpodobně končit a Lotra čeká překopání. Arkham doplatil na covid, takže nikde nebyl.

14.2.2021 16:33:55

Ji

louza re:

Právě proto jsem měl na mysli "ultimátní" edici, čili vydání AH LCG jako komplet (třeba jen v unikátním 1 vydání), byť by to asi byla fuška (u MK se to povedlo) a cena by zřejmě nebyla malá. Hra je dlouhodobě a stabilně hodnocena velice dobře (což už je samo o sobě dobrým předpokladem úspěchu) a podle příspěvků na ZH i dalších komentářů by zájem o CZ verzi byl a zájem = prodej = zisk. A nejde jen o český trh, ale i o slovenský. Proč třeba neudělat anketu podobně jako ji udělala liška v krabici a podle výsledku ... no, kdo ví. Příspěvek jsem napsal, protože mi přijde, že je veliká škoda, že v řadě her na motivy H. P. Lovecrafta lokalizovaných v CZ se na tu zřejmě nejlepší nedostalo.

14.2.2021 17:03:52

Ji
Myslím, že to nemůžeš srovnávat.
MK je hra českého autora. Podobu edic AH si myslím určuje FFG a ultimátní vydání podle tvých představ trochu popírá smysl konceptu LCG, který je o tom, že jsi něco jako stálý odběratel. Ne jednorázový kupec.

A krom toho, jestli by byl zájem o takový balík za "nemalou cenu" je dost diskutabilní.
Jaká by ta cena podle tebe byla?
Třeba Lotr vychází koupený nový komplet co je v ČJ nějak mezi čtyřmi pěti litry a to už vlastně polevňuje. Nemyslím, že je větší než AH. Teď nový kartový Marvel stojí kolem dvou litrů core a jedno rozšíření.
Já bych taky AH v ČJ chtěla, ale kdyby ho někdo vydal v edici, která by vyšla na tři-čtyři litry nebo i víc, tak ho budu proklínat - a nekoupím to. Slintala bych a čekala až se to objeví někde na bazaru nebo ve slevě. Hra, co vychází po částech, je pro mně dostupnější. I mi víc vyhovuje, že mám možnost se postupně rozmýšlet, jestli si ji chci dál košatit, nebo jestli už stačí, protože třeba už mě omrzela v základu.
Nevím, jestli jsem zas taková výjimka.
A to navíc já vím oč jde a mám AH už ozkoušený. Ale kdo by dal tolik za ultimátní vydání karetky, kterou třeba ani nezná? Kdo by vůbec dal tolik za karetku - u hry nad dva litry se očekávají už nějaké sofistikovanější komponenty, figurky a pod. Kolik z lidí, co AH zná, ho zároveň už nemá v AJ nebo homemade vytištěný?

14.2.2021 18:08:29 | Upraveno autorem (porovnej)

lol
Ultimatni edice arkhamu by vysla na asi 20k. stoprocentne prodejni hit.
___
redaktor Deskofobie

14.2.2021 18:31:52

Ji

re:
Omlouvám se za svoji nevědomost, netušil jsem, že je toho tolik, takže nápad na "ultimátní" edici beru zpět.

14.2.2021 19:16:55

Celková cena
Tak jsem to ze zvědavosti počítal, a všechno co doposud vyšlo vychází podel stránek FFG asi na 1100 USD, což při 20% dph navíc u nás vychází na 28 000 CZK. Asi si to za chvíli nechám pojistit :-D A to jsem s tou cenou ještě štědrý, spousta našich e-shopů cenu nastřeluje výš než (oficiální + 20%) - u mythos packů vidím běžně +33%.

15.2.2021 02:33:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal Rantipole
Seš si jistej, že v tom máš i ty scénáře a prostě opravdu všechno?

Já bych totiž docela v klidu tvrdil, že mi v tom plave okolo 45K, a to to všechno kupuju "day One", takže žádné ebay přirážky do scalperů. :D

Je teda fakt, že v tom počítám asi i knížky (extra char!!! :D ) a skladovací řešení, na tom sem taky vyplejtval dobrý tisíce a tisíce, než sem si našel to správný.
______________________________________________________________
Kalkared: Precizní inserty, které pomáhají hry hrát i připravovat.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

15.2.2021 07:02:54

Khalashnikovf
Fakt to je zatim v hodnote kolem 1000$, bez knizek, takze jeste pohoda, takovy LOTR LCG je horsi :)

15.2.2021 08:23:53

re : Borghal Rantipole
Jasně ale trochu kontextu do toho. Ta hra vychází pět let čili to je nějakých pět tis ročně, což jsou dvě velké deskovky ročně, které bys koupil a nekoupíš, protože je srze LCG stejně nebudeš mít čas hrát. Čili je to vlastně zadarmo :-) Navíc ty hry jsou fakt skvěle udělaný. Lépe než 90% běžné deskové produkce. Není náhoda, že je to tak populární. Ta kvalita tam prostě je. Je to praktický, dobře se to skladuje, máš to hned složený a rozložený, když chceš hrát. Pravidla nestuduješ věky. Já vidím v LCG pouze pozitiva a sociální jistoty.

15.2.2021 11:07:15

CZ verze jen u příběhu...?
No ono by úplně stačilo, kdyby se BF dohodnul s FFG (nebo jak to funguje) a byly ke stažení jen CZ překlady těch příběhů...ani nemusí být vlastní karty.

Ale pro nás, co nemáme problém to hrát v EN verzi (u karet se těch pár slovíček člověk naučí)...tak už mám velký problém číst EN verzi příběhu...protože na to moje angličtina úplně nestačí...a už vůbec ne, když bych to chtěl hrát s někým a překládat mu to (jako u RPG)...

Takže musím vždy počkat na někoho, kdo vládne dobrou angličtinou, abych si mohl zahrát :-(

Ale myslím si, že to dříve bude tady v rámci komunity než u distributora (ano viděl jsem ke stažení a díky těm, kdo to chystají - jen jsem nenašel celou kampaň? jen velký box).

15.3.2021 17:59:39

Twada
Však tady jsou ke stažení přeložené asi 4 kampaně komplet.

15.3.2021 18:18:55

Cz verze pribehu
Zkus kontaktovat uživatele Klattu mohl by ti pomoci. Nějaké překlady má.

16.3.2021 09:44:51

Vybíráme z Bazaru

Cáklé safari
Cáklé safari
Akt. cena: 195 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas