Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lovecraft deskovka pro začátečníka

Zdravím všechny hráče :) Chtěl bych vás poprosit o radu. 

Jakou deskovku byste doporučili začátečníkům, kteří mají rádi motivy od HPL :) Rád bych pořídil deskovku, kterou člověk může hrát sám, ve dvou nebo třeba ve skupině :) Limit tak do 2000 Kč. 

Dle popisu se mi velice líbil Arkham Horror LCG, ale nevím, zda to pro začátečníky nebude příliš tuhý oříšek. Navíc mne trochu odrazuje, že pro hraní ve skupině je třeba hru zakoupit 2x, pokud jsem to správně pochopil.

Je nějaká vhodná alternativa, kterou byste doporučili pro nováčky, kteří si chtějí užít svět HPL?  :)

Děkuji za pomoc!

6.3.2022 17:15:06

Myslím, že když si pořídíš nový Core set, stačí ti jeden. I tak je to ale hra, která sežere dost peněz a je dobrý umět slušně anglicky, aby si člověk vychutnal příběh. Jinak osobně nejvíc se mi líbí Eldritch Horror, ale každý má své favority :-)

6.3.2022 23:45:03

Za mě pro začátečníka doporučuji Panství hrůzy - ale cena je cca 2500. 

Eldritch horror je taky super a je tam nižší pořizovací cena :)

Karetní arkham bych doporučil jen pokud umíš (nebo někdo ve skupině) anglicky - je to taky dost příběhové.

7.3.2022 09:53:03

Ten core set je tady spíš jen takové lákadlo, demoverze. Imho nějak začít s touhle hrou znamená pořídit core set a jeden cyklus, což je dohromady asi 4000. Pak ale má člověk sadu se kterou se dá hrát docela dlouho. 

Teď zrovná má vyjít přepracovaný dvou-set Dunwich Legacy Campaign Expansion + Investigator Expansion. To byl první cyklud vydaný pro hru, a i dnes je to podle mě ideální začátek.

Karetní Arkham bych úplně nenazval hrou pro začátečníky. Podstatná část zábavy tkví ve stavění balíků ještě před hraním scénářů, a tam je žádoucí podrobně znát pravidla a sám hledat dobré kombinace, není to pro každého. Když si postavíš vlastní balík, je to úplně jiný pocit vidět jak funguje/nefunguje v akci, než když balík postavíš podle návodu na internetu. Ale hrál jsem i s lidmi, kterým to bylo jedno a hra je bavila i tak. Plus je hraní závazek typicky na ~8 her ve stejném složení.

Já bych za sebe pro začátečníky - kteří se nebojí dlouhých her ale bojí se dlouhých pravidel - doporušil Panství Hrůzy / Mansions of Madness. Taky to je nad rozpočet, ale třeba půjde sehnat do 2k z bazaru. Tematicky je to výborná hra, ale herně moc zajímavá není - chodíte po mapě, interagujete s věcmi, hážete kostky, klasika. Akorát 90% popisu toho co se děje jde přes aplikaci na tabletu/mobilu/PC.

Takže pokud bych se měl fakt držet rozpočtu, vybral bych Arkham Horror 3. edice. Taky je to postavené na scénářích a je to víc “deskovka” než Pantsví Hrůzy (žádná aplikace) a tematicky je to stejně zajímavé, akorát tam příběh neplyne tak dobře, je to víc náhodné.

7.3.2022 09:55:46

#Pandemic: Reign of Cthulhu 

#Temné Znamení 

Krom zmiňovaného teď vyšla ještě lákavě vypadající #Cthulhu: I smrt může zemřít  - ale zatím jsem ji nehrála, tak nevím nakolik je přístupná začátečníkům.

7.3.2022 10:51:28

Ty jo, děkuji všem moc za rady :) Měl jsem trochu strach, zda nespamuji zbytečně diskuzi, ale snad to někomu také poslouží :) 

PS. kdybych se měl možná zeptat trochu více obecně. Je nějaká taková příběhová deskovka do 1500, kterou byste doporučili? Nemusí to být přímo na motivy HPL :) Opět děkuji za pomoc při výběru!

7.3.2022 20:57:05

@Fery12  Určitě zmíněný Arkham Horror 3. edice. Bavili mě tam ty příběhy a jejich možnosti na kartách oblastí. Narozdíl od aplikace Panství hrůzy… Určitě bych tomu dal přednost před LCG hrou (kór když je nějaký finanční strop). Panství hrůzy je fajn, ale jen základní krabice stojí teď nějak přes dva tisíce nebo kolik. Dostaneš 4 příběhy, přičemž méně znovu hratelné za mě. Panství bezpochyby nabírá hodnotu společně s každým rozšířením - a to se pak taky dost prodraží.

 

A co se jiných příběhových her týče, tak za mě třeba This War of Mine. Nebo něco takového. Ideálně kde je nějaký deník než aplikace :D 

7.3.2022 21:45:55

@Fery12 To doporučuji si založit vlákno spíš v “Obecně o hraní společenských her”.

Těsně v tom finančním limitu je #Fallout (postapo), akorát že k tomu je dobré si rovnou pořídit rozšíření #Fallout: Atomová pouta, která “opravují” mechaniku toho, jak herní partie končí - a to už budeš zase přes limit. Sem tam se objeví za dobrou cenu na Bazaru.

Pak je příběhový #Descent: Výpravy do temnot (2.edice) (fantazy), nový sice bude nad tvůj limit, ale na Bazaru se dá sehnat i pod těch 15 stovek, a objevuje se docela často.

 

8.3.2022 00:31:48

Všem děkuji za rady! Nakonec jsem se rozhodnul pro Eldritch horror :) Bohužel se momentálně nikde neprodává, takže nezbývá, než pravidelně kontrolovat bazar. 

8.3.2022 13:21:42

Vybíráme z Bazaru

Great Western Trail: Argentina (EN)
Great Western Trail: Argentina (EN)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas