Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Light In The Fog

Dokázal ho někdo už sehnat? Pro EU a UK je vydání hrozně posunutý :/ Jedinej shop, kde jsem to viděl přeskočit z preorder do out of stock (gameslore) píše, že jim i dodavatel dodal méně, než měl.

Jana & Jonáš
10.3.2021 00:55:39

...
Taky to pořád scháním a nikde to není.

10.3.2021 04:11:54

není
Podle mě je tenhle cyklus pro post release hraní už zabitý. Celý si to patrně zahrajeme až tak někdy koncem léta, až to znovu celý dotisknou. První emisi už jsem vzdal.

10.3.2021 10:38:22

...
Na svět-her píšou očekáváme 12.3. tak se uvidí.
Jinak doporučuji tuhle stránku:
https://boardgameprices.co.uk/item/show/36361/arkham-horror-the-card-game-a-light-in-the-fog?search=Light+In+The+Fog

10.3.2021 10:58:23 | Upraveno autorem (porovnej)

louza
No já si komplet malá rozšíření tohohle cyklu předplatil už nějaký ten měsíc zpátky u tlamy, takže by mi nic uniknout nemělo a snad to sem všechno dorazí. Pro mě lepší řešení, než furt někde číhat a lovit to než se to rozprodá a pak čekat na dotisky.

10.3.2021 11:50:37

re : Froggery
Hm, tak mě to zase tolik netrápí. Zatím mám sice všechno, ale stejně jsem hrál jen kousek prvního scénáře tak pro pocit. Jinak cykly arkhamu hraju zásadně komplet a sjedu to celé třeba během týdne. Kdybych měl čekat měsíc na nový dobrodružství, tak už bych si nepamatovalo co se tam před tím dělo (i když u toho autíčkovýho scénáře mě docela svrběly ruce). Je ale fakt, že s tímhle balíkem už moc nepočítám. FFG ho avizovalo už před čtrnácti dny a zatím ho nikdy nikdo neviděl... Podzim to jistí :-) Bude Return to circle, tak s tím snad sjedou i nějaký mythos packy. Pak to zahraju komplet.

10.3.2021 12:06:21

dostupnost
U balíků z aktuálního cyklu je nutné dělat preorder dlouho dopředu, protože jsou nedostupné pro většiny Evropy mimo těch pár jednotlivých kousků, které si člověk zaplatí předem a pak půl roku čeká.

10.3.2021 14:35:09

Dansemacabre
S těmi předchozími z tohoto cyklu jsem problém neměl a v podstatě s žádnými packy až doteď (kromě Barkhamu... ale to bylo tak 5ks na celou čr)... kdo ví co Asmodée/FFG zas dělá -_-

Jana & Jonáš

10.3.2021 17:56:57

povedlo se sehnat
Povedlo se sehnat a dokonce mám jednu kopii navíc. K mání je teď tady v bazaru.

24.3.2021 10:17:04

svet her
Svet Her dnes naskladnili Light in the Fog. Ale vypadá to, že jako jediní. By mě fakt zajímalo, jak ta distribuce po ČR a obecně Evropě funguje.

U Tlamy furt svítí i Horror in High Gear jako "Předprodej leden 2021", takže na ně bych se fakt nespoléhal.

Já obvykle nakupuju na Planetě - až do prosince 2020 měli Arkham produkty +- v den vydání. Ale tam předobjednávky bohužel(?) nedělají, takže jsem Arkham u nich asi vzdal. Sledovat to každý den a mít štěstí (In Too Deep se vyprodalo v rámci hodin, pokud si dobře pamatuju), to je ztráta času. High Gear taky doposud neměli, Light in the Fog ani nemají v katalogu.

24.3.2021 16:48:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal
Já sehnal Light in the Fog před pár dny na Tomovkách, měli pár kusů, ale už jsou taky bohužel pryč.

24.3.2021 19:02:17

fog
Taky jsem pořídil na tomovkách... v podstatě ihned co naskladnili :)

Jana & Jonáš

24.3.2021 19:06:15

treslson
Měl bych pro tebe sondu do své duše, příteli. Kolik už vyšlo balíků nového cyklu Arkahmu? Čtyři, pět? Takže čtyřikrát jsem tam stál, koukal na ten stojan s těmi pověšenými balíčky a mohl koupit ne jeden, ale třeba všech pět co jich tam viselo. Fakt by mi to nedělalo problém. Jenže proto, že vím, že ta hra je skvělá, těžko se teď shání a že ty balíčky budou chybět jiným zaníceným hráčům, kteří tu hru milují tak jako já, tak jsem si koupil pouze jeden balík pro sebe a nechal ty ostatní viset ve stojanu, aby se z nich mohli radovat i ostatní. Tak doufám, že ti ten tvůj na bazaru dělá radost.

24.3.2021 19:27:51

louza

Mám pro Tebe taky drobnou radu. Když nevíš o čem mluvíš, tak je lepší mlčet. Objednal jsem si mythos packy z amazonu tři. Jeden pro sebe a jeden pro svého kamaráda a jeden tu prodávám. Když balíček cestuje ze zahraničí je na něm slušný shipping.. jinak jich tam zbývá ještě dalších 17.. takže si je může každý koupit.

24.3.2021 21:29:40

skladem
Pořád skladem 1 ks na stránce - Svět-her

25.3.2021 06:54:32

překupník
easterlingi : tady nejde o balík. Ale o princip.

treslson : Sám nejlíp víš jak to je. Vyrovnej se s tím po svém. Až zase příště budeš nakupovat pro dobro ostatních, ber prosím na vědomí, že ten kdo může přijít těsně po tobě může být třeba tommick, který by na tom balíku mohl postavit pro nás všechny český překlad, nebo froggery, který by tam skrz své zkušenosti dokázal vyřešit zapeklité situace a poradit spoustě lidem.

25.3.2021 07:56:48

louza
Já moc dobře chápu, jak to je. Proto když už jsem nevěřil tomu, že se tady u nás dočkám naskladnění objednal jsem tři mythos packy. S tím, že dva použiju a jeden dám sem do bazaru, abych alespoň jeden navíc do ČR donesl a hodlám to samé udělat i pro další mythos packy. Ani neočekávám, že se mi náklady zaplatí (jeden pack mě vyšel cca na 700), takže až budeš někomu chtít příště promlouvat do duše, vyber si laskavě někoho jiného. Příteli.

25.3.2021 08:04:16 | Upraveno autorem (porovnej)

treslson
Já chápu, tvůj přístup. Ale to, že nakoupíš víc balíků o kterých víš, že o ně bude zájem a pak jeden z nich použiješ jako páku na umoření vysokých dovozních nákladů z tebe v mých očích nálepku překupníka bohužel nesnímá. I na tom amazonu ten balík bude chybět. První dva scénáře už chybí. Nákup tří balíků pro sebe a dva kámoše s rozpočítaným poštovným? Beru. Prodej jednoho z nich na největší aukční herní platformě. Neberu.

25.3.2021 08:33:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Nálepky
Ono je možná lepší lidi nenálepkovat. Většinou to k ničemu dobrému nevede a často je to nesmysl. :)

25.3.2021 09:59:50

Nákup / prodej
Hele a proč je nákup / prodej něco špatného? Dělá to spousta lidí, se spoustou různých motivací. Já třeba kupuju sběratelské modely Lega ve vícero kusech (to je ale fuj, že? :-), protože jednu mám pro sebe a další beru klukům, kterým to věřím udělá za pár let radost. Že si budou moci postavit model, který už tou dobou nebude možné sehnat (nebo za nesmyslné peníze).

Popravdě stejně tak teď uvažuji o koupi bytu, který mi bude sloužit jako investiční + za 15 let jako startovací byt pro kluky.

A třeba když někdo koupí něco n a zahraničním webu, přiveze to sem, a jednu kopii prodá, tak tím naopak třeba tu danou kopii někomu, kdo by naopak v zahraničí z nějakého důvodu nic nekoupil, tu hru zpřístupní.

Jediné, co je pak třeba řešit je, zda to neporušuje pravidla pro podnikání, aby takto nevznikl třeba šedý "eshop" s hrami, který má nefér výhodu proti těm, které pravidla (daně atp.) dodržují. To píšu naprosto obecně, nikoho nehodnotím.

25.3.2021 10:16:44 | Upraveno autorem (porovnej)

obchod
Miner : Ha, zastánce překupníků. Máš nálepku! :-) Nechť si každý přeloží naší rozpravu tady jak chce. Třeba si na ní vzpomene až bude stát v krámu před prázdným věšákem, nebo na něj bude svítit nápis Out of stock. Rozumím tomu, že zákony trhu jsou neúprosný. Že to svádí. Ale podle mě je důležitý aby i tihle lidé měli i nějakou jinou zpětnou vazbu, než výsledek přepálené aukce a aby si uvědomili, že jejich chování má i jiné rozměry než výnosové. A aby si i jejich zákazníci uvědomili, že jsou to oni sami kdo si pod sebou podřezávají větev. Nemířím jen na treslsona, který třeba chtěl jen "minimalizovat ztráty". Vidíme dnes a denně, že se tohle děje a nemůžu se ubránit dojmu, že by bylo bylo výrazně lépe, kdyby pár (a je to fakt o dost méně lidí, než to vypadá) z nás bylo jen trochu méně nenažranějších.

Zeus : Na prodeji a nákupu není formálně špatného nic. Protože je očištěný skrze rozhraní peněz, což je využitelné a zneužitelné. To ale neznamená, že transakce prodeje housky výkopovému dělníkovi a důstojníkovi SS v uniformě je rovnocenná. I když oba mají peníze a oba si je vydělali nezastupitelnou prací. A ten prodej určitě neodporuje myšlence svobodného podnikání, ale někdo holt ten rozdíl cítí druhý ne. Tohle je nastavení v každém z nás. Já bych si jen přál, abychom se nad sebou zamysleli a trochu reflektovali fakt, že tu nejsme sami. I když chápu, že někdo ten druhý byt a třetí suvčko fakt nutně potřebuje. S tím se nedá nic dělat. Žijem jen jednou, což?

25.3.2021 11:01:17

louza
Pochopil bych nějaké pohoršení a slova o šmelině kdyby si
treslson řekl, že pro nedostatkovost zboží kupujícího pořádně osolí a dá dvojnásobnou vyvolávačku (jakože věřím, že i za to by to eventuálně prodal!), jako to dělají mnozí s exkluzivními kickstartery apod ...

To ale není evidentně tenhle případ. V bazaru je to nabízeno za standardní retail cenu, za kterou to mají shopy tady, takže pokud jsem ochoten věřit, že je to koupeno v zahraničí, tak na tom reálně nevydělá ani korunu, spíš naopak.

Za mě dobře, že to může v ČR hrát o jednoho člověka navíc.

25.3.2021 11:01:51 | Upraveno autorem (porovnej)

louza
Ty tvé paralely moc nechápu, ale někde jsem četl statistiku, že v každé debatě, která nějak eskaluje se dříve nebo později objeví Hitler, měli to tam i hezky podložené čísly. Tady jsme se od boosteru AH LCG dostali k důstojníkovi SS během pár příspěvků, Áda už nejspíš číhá za rohem. Statistiku neošidíš.

No a k věci. Ty vůbec netušíš proč a jak ostatní jednají, ale máš potřebu demonstrovat své hodnoty a poměrně nezastířáš, že je považuješ za ty správně a lepší. Omlouvám se, ale neudělalo to na mě žádný dojem. :)

Mimochodem třeba Amazon má od určité částky zdarma poštovné, takže kdybych objednával AH LCG boostery, tak si klidně taky koupím raději tři a nebudu platit poštovné než dva a k zaplatím poštovné a jsem na +/- stejné ceně. Třeba.

A ve neposlední obchod dělá každou společnost a to společnost zdůrazňuji, bohatší, ta tvoje vysněná společnost by byla v první řadě chudá a to se všemi důsledky chudoby a to nechceš.

25.3.2021 11:28:29

krásná diskuse
Miner : Slovíčkaříme a už se odkláníme od podstaty věci. Nálepky a hitlery jsem použil cíleně, protože všichni dobře ví co znamenají, nechtěl jsem se na nich točit. Někteří díky nim pochopili. Ostatní nechť je prosím dají stranou. Můj postoj je jasný :

Odsuzuji lidi, kteří syslí nedostatkové zboží proto, aby ho mohli následně střelit několikrát dráž. treslson je možná lehčí případ tohoto. Nicméně já říkám, že se ho to týká taky. A není to jen on. Chceš mi obecně tvrdit že takoví lidé neexistují? Proč tedy to omezení počtu inzerátu na uživatele na vašem bazaru?

Nikde jsem neříkal, že prodat hru, kterou mám ohranou, nebo se mi nelíbí je špatné. Tvrdím, že je špatné nakoupit několik kopií hry o níž se běžně ví, že jsou nedostatkové a pá dní po vydání je rozprodávat po aukcích. I kdy by mi to mělo zlevnit poštovné. Vždycky mám možnost si koupit něco jiného.

Tady je otázka co kdo pokládá za chudou společnost. Mohl bych argumentovat, že společnost kde každý vlastní booster Light In The Fog nebude podle mě chudá :-) Ale tady ten bod už zase ředí diskusi, takže prosím držme se tématu, je li to možné.

Jinak je krásný jak se navzájem nechceme pochopit a nechat si rozbořit svůj hodnotový žebříček, že? :-) Pro mě je těžký přiznat si, že nemám žaludek na to nést riziko přeprodejů a s nimi spojenou administrativu a pro tebe je asi zase těžké si připustit jejich nemorálnost. Je ti už asi jasný, že se nedomluvíme. Ale jsem fakt zvědavej jak dlouho to ještě vydržíme ;-) Ano, mám svý mouchy, ale svůj hodnotový žebříček nezastírám a myslím si, že je lepší než tvůj, proto je taky můj. Ale to tebe mi v podstatě nejde. Spíš o tu mlčící většinu, která nás čte, dobře se baví a možná se tam najde i pár jedinců, kteří si z toho něco odnesou.

25.3.2021 12:10:25

louza
Ty o mém žebříčku hodnot nic nevíš, ani o jiných, ty jen dáváš na odiv svůj a dojímáš se nad tím jak jsi dobrý člověk. :)

A povedlo se ti to našroubovat na deskovky, takže je to i k tématu, takže je vše v pořádku a já k tomu už nemám dál co dodat. :)

25.3.2021 12:32:54

louza
Tak ještě jednou: ten člověk proboha nenabízí ten mythos pack o nic dráž než je standardní cena.
In fact, my co jsme to koupili na Tomových hrách, bychom si vlastně mohli postěžovat, jaktože to bylo za 449 Kč ... zlé, zlé Tomovky, o padesátikačku nás natáhli, což...

Znovu říkám, kdyby chtěl někoho podojit o +100% třeba, tak bych si třeba taky trochu pomyslel své, ale takhle? Jestli se mu vrátí poštovné, bude imho rád.

Říkáš, že koupit to pro kámoše je v pohodě, takže vinen je dotyčný tím, že koupil kus navíc, aniž by ho měl už pro někoho konkrétního, jinými slovy, že jen otočil ten proces? Nebo že nechtěl čekat kdy se to náhodou podaří naskladnit českým shopům, které s tím docela bojují a tak "nadbytečně" koupil pro hráče v ČR něco, co mělo podle tebe legitimně patřit jinému hráči tam někde v US/Anglii/Německu/doplň ... ? Zvláštní argumentace.

25.3.2021 12:37:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

MoM: 2nd edition + namalovan fig + insert + tokeny
MoM: 2nd edition + namalovan fig + insert + tokeny
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas