Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Edge of the Earth kampaň

Jak vidno, nová kampaň se už prodává, doufejme, že brzy i u nás. Viz 

https://imgur.com/a/zqTULki (pozor, spoilery!)

a taky

npp7czkyyey71.jpg?width=960&crop=smart&auto=webp&s=5927fcb910646939759b16cbf0d5631074935800
9.11.2021 11:21:30

To vypadá hodně luxusně, hlavně ten kampaň book

9.11.2021 12:26:08

Pěkné. Těším se. Palec nahoru za normální krabici do níž se snad konečně vejde celý cyklus. Nové žetony se hodí. Akorát ten "insert" si mohli klidně nechat od cesty. Škoda plastu.

9.11.2021 12:41:29

Koukal jsem že někde už jí mají a některé evropské obchody posunuly vydání na 7.1. Tak jsem teda zvědav jak to bude u nás.

13.11.2021 21:53:55

skladem na svět-her

1.12.2021 08:47:59

Než jsem se rozhodnul to dát do košíku, tak to bylo vyprodáno :(:(:(

1.12.2021 10:03:08

Kontroverzní příspěvek alert. Marně přemýšlím jestli to u těhle avíz funguje tak, že nejdřív si objednám a pak to sem plácnu, nebo nejdřív upozorním, pak to třeba až tak neřeším, počkám třeba několik dní a pak si to teprve objednám. A jestli to není ta druhá možnost, tak proč ne?

1.12.2021 10:32:53

Jako to na světu her měl jenom jednu krabici nebo co? Nikde jinde to nemají.

1.12.2021 10:55:45

Ráno tam měli 5+, ale myslím, že to bylo relativně malé množství páč než jsem si naklikal další věci, bylo tam jen 5kusů, při odeslání 4kusy (bez mé myslím) a před chvílí už žádné.

1.12.2021 11:04:34

Zrovna u tohodle měli udělat předobjednávky, myslím že by zmizelo i těch 10+ kusů

 

1.12.2021 11:17:17

@VitekS Jenže oni sami asi přesně neví co jim přesně proteče celnicí. Konkrétně na tohle jsem se tam ptal cca 14dní zpátky a bylo mi řečeno že jim něco zasekli a že to možná v dohledné době nedorazí. Tak se to asi nakonec úspěšně prošťouchlo.

 @Miner  No zmizelo no. A divíš se? Tamtamy fungují velmi dobře. Každopádně pokud někdo nestihl, tak věřím že brzy budou mít šanci na ludopolis, nebo světě her. Někdo to určitě ještě naskladní.

1.12.2021 11:42:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ve Svět-her doobjednávají zboží celkem rozumně. Krabici s vyšetřovateli EotE tam myslím měli už ve třech várkách. Vždy vyprodají a do měsíce doplní. A navíc to určitě půjde sehnat i jinde, mnohem snadněji než jednotlivé mythos balíčky předchozích kampaní.

1.12.2021 11:51:04

O tom neříkám ani popel, jen mě fakt překvapilo že to zmizelo až tak rychle.

 

1.12.2021 12:00:14

Jeden novej kus kampaňový expanze sem hodil do bazaru https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/155866/ ;) 

11.12.2021 12:19:49

Jaké máte zatím dojmy kdo jste to hrali ? My máme odehrané první 3 scénáře a zatím to nej co vyšlo. Snad si to laťku udrží. Zatím pro mne 10/10.

12.12.2021 02:53:11

@koule2005 Udrží. Já to prošel celý. Dvakrát. Ve dvou a sólo. Příběh mi přišel ukrutnej. Vlastně úplně nulovej. "Jdem se podívat jestli to tam fakt je. Zpátky ani krok, aby nás nepomluvili.". Hromada žvástů o tom jak se třpytí sníh a tuhne led i krev v žilách, co navozují atmosféru, ale reálně se fakta dozvíš v podstatě na dvou kartičkách aktu v předposlední misi ve městě a je to ta samá pointa jako v původní povídce. MJ se dokonale utopila v postavách, který sice herně přináší obrovskou variabilitu, ale příběhově mi byly úplně šumák. Zajímaly mě jen jejich schopnosti ve scénáři, které se fakt hodí. Charakterově vůbec protože jich je moc a není prostor se s nimi sžít. Proč to vůbec musí bejt Madness dvojka? Kdybych to psal já, zasadím to jako paralelní výpravu do původní povídky o níž postavy od H.Pho neví a kteří s nimi soutěží v objevování. Mohly by jít třeba až za hranu, tím že část vaší party bude chtít Dyerově výpravě škodit, druhá ne a hráč pak bude muset balancovat pro a proti.  

Herně je to naprosto super a zatím nevídané. Krásný velký akty velikosti standalone scánářů (ale i super výstup na horu běžnýho rozsahu) těžící z nového formátu jsou fakt nádhernej sandbox, kterej navíc dokonale funguje herně a to přes svou rozsáhlost i v jednom hráči. Co na dokonalosti uteklo v textu, to MJ ukázala v reálu ve hře. Perfektní design, kdy opravdu máš pocit, že TAM jsi a putuješ ledovými pláněmi a prozkoumáváš město starců a snažíš se udržet svojí partu naživu. Cyklus není nijak výrazně těžký, ale šrouby se postupně utahují, jak se šílenství šíří do balíku hráče a mráz do pytle zkázy, takže si hráč na konci už nemůže být jistý ničím. Paráda. Variabilita délky kampaně je překvapující. Napočítal jsem od čtyř do deseti scénářů možných. Respekt. Osobně bych sice ten držkopád na začátku v knize zapracoval do úvodního scénáře, kde by hráč v letadle s povinným pohybem mohl zkusit prozkoumat ostrov ze shora a třeba i ovlivnit dění těsně před začátkem, ale budiž. A mirage vložku bych udělal jako regulérní flashbacky, jako posledně v Innsmouthu. Vůbec sem nepochopil kde se tam ty dveře vzaly. Ale jinak herně obrovská spokojenost. Sice to stálo dvě tuny blábolivýho textu, ale aspoň to i díky super artu a výtečnýmu designu opravdu atmosféricky funguje. Podobně dobrodružnou atmosféru mělo v minulosti jen FA. Ale úplně jinak dobrodružnou :-)

Dlouhou dobu jsem si byl jistý že desítku ne, ale je fakt, že oproti hitovém Innsmouthu, který jsem si užil, pak sklidil ze stolu a byl konec, jsem se k tomuhle cyklu myšlenkově vracel ještě několik dní po dohrání, takže to nechávám uzrát...

12.12.2021 15:06:55 | Upraveno autorem (porovnej)

My teď hrajeme Innsmouth a moje asi zatím nej kampaň, fakt dobrý, hlavně po mírným zklamání z předchozích dvou cyklů.. takže očekávání vysoká.. ale dva litry v bazaru za kampaň nedám.. ;)

19.12.2021 18:28:50

Ha, Edge of the Earth kampaň se objevila skladem na Tlamě

14.1.2022 22:05:39

EotE mají teď snad skoro všude

14.1.2022 22:46:21

Drk

Všechny ty tři nové krabice mají překlad zde na foru?

19.1.2022 08:35:14

Jaké tři krabice? EotE má jenom dvě krabice a překlad není, by jsi musel napsat překladateli jestli ho bude dělat. Revised základ tu je, akorát karty co tam jsou navíc si musíš najít podle toho kde vyšli.

19.1.2022 09:42:19

Drk

Myslel jsem tři krabice (AH LCG: The Card Game Revised Core Set, AH LCG: The Card Game - EotE Campain Expansion, AH LCG: The Card Game - EotE Investigator Expansion), zda je veškerý obsah v češtině zde na foru. Pochopil jsem však, že je tu pouze revised core set.

19.1.2022 13:11:25

Ohledně nového rozšíření napiš autorovy překladu, ale pochybuji že to bude hned. Ještě dělá tuším Dream-Eater a Insomouth

19.1.2022 14:25:27

Kupoval jste někdo i Edge of the Earth Investigator Expansion? Je to velký přínos nebo stačí Campan Expansion? ….  ptám se zkušených Horroristů :-). 

11.2.2022 21:53:50

To záleží. Vyšetřovatelé jsou za mě super a hodně karet je hodně silných.

15.2.2022 03:12:42

Ahojte, nevíte, kde by se dal koupit investigator pack? Nikde ho bohužel nevím najít, dík 

15.2.2022 11:28:54

Vybíráme z Bazaru

Magic: 8th edition basic lands 2
Magic: 8th edition basic lands 2
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas