Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česky od BF

Asi to většina lidí někde zaznamená, ale ať to máme i tady - do vydání se pustí Blackfire. Zatím revised core set. Předpoklad je průběh roku 2023.

7.4.2022 13:27:05

To nedopadne dobre…

7.4.2022 13:40:52

Za mě je určitě oč stát. Jen zůstává pravdou, že ty nedotažené překlady a korekce mohou lehce zmírnit prvotní nadšení.

7.4.2022 14:10:52

Absolútna zbytočnosť. Dovtedy FFG vydá aspoň dalsie 2 rozšírenia. Fanušikovná to už kupujú v angličtine. Tých pár ľudí čo to ešte nemá ten náklad nevykúpi. Takze rozšírenia nebudú. Mam obavy aj o kvalitu prekladu ako je to už u BF zvykom. O prelepky na karty nestojím >.<

7.4.2022 14:15:24

Vůbec nechápu co tak najednou. Už několikrát se jasně vyjádřili, že to překládat nebudou, že je trh přesycen (Pánem prstenům a Trůny). 

Mám obavy že lidé kteří to chtěli to už dávno mají v angličtině (eventuálně přeložené díky překladatelům zde).

Navíc mám obavy, že vydají základ, možná Dunwich a tím to skončí…

 

7.4.2022 14:58:50

Však je na to dost pozdě, měli jít z vydáním Revidované edice nebo vůbec. Ještě k tomu s takový spoždění.

7.4.2022 15:20:13

Tak už sme im to preložili, tak by to nemuseli sprasiť :D Takže až tak náročný preklad to pre nich nebude. Potažmo ta hra je postavená na rozšíreniach, takže isť do českej verzie je holý nezmysel.

 

 

7.4.2022 15:55:13

Musím uznat, že revised core set jsme měli jen na seznámení se s hrou, jako takovou. Pak už jen s dalšími a dalšími rozšířeními.

7.4.2022 15:58:43

Píšou že na tom dělá člověk jmenem Pelly, ktery s předchozíma překladama her nemá nic spoelčnýho. Na tuhe hru se moc těším.

7.4.2022 19:46:39

Prima zpráva - já to vítám. 

Samozřejmě doufám, že nezůstane u core boxu a samozřejmě vím, jak to je s rozšířeními u BF - třeba jak dopadl Marvel Champions mě mrzí hodně. Na druhou stranu k Panství hrůzy vydali rozšíření víc než jsem čekala a kdyby nakonec k AH bylo obsahu alespoň tolik co se v ČJ vydalo k Lotrovi, tak mně to bude stačit, já zase tolik času na hraní nemám a chci hrát i jiné hry.

Neumím tak dobře AJ, aby mě to bavilo hrát v originále a i když mám k AH stažené všechny překlady, že si to vytisknu, tak se mi do toho stejně nechce, protože i když dosáhnu na nějakou množstevní slevu, tak je to na můj vkus stejně moc peněz na to, abych to dala za štos potištěných papírů, které si ještě musím dozpracovat.

No a že je pozdě? Pokud je ta hra dobrá, měla by mít úspěch i když není čerstvá. Možná ji spousta lidí má, ale ony taky dorůstají nové generace hráčů a nové skupiny lidí se hráči teprve stávají, ta množina přeci nemá konstantní trvalý počet ani složení…

Já tomu fandím, raduju se a těšíííííím se…

7.4.2022 19:55:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vím minimálně o jednom člověku, co by si tu hru rád pořídil za předpokladu, že vyjde česky. Když se do toho v BF rozhodli jít, měli bychom jím fandit, aby toho rozhodnutí nelitovali a vydali pak rozšíření co nejvíce. Osobně nemám problém s angličtinou, ale čím větší bude komunita hráčů, tím lépe pro všechny, co tu hru už mají, ale třeba mají problém najít partnery pro hraní.

7.4.2022 23:11:56

@Lobocz prosím tě, kde to píšou?

8.4.2022 08:37:56

je to všetko pekné. Ale Arkham core box je iba demo hry a nezaujme ak k tomu nemáte 1-2 rozšírenia. Takže zase prepadák, pretože pochybujem, že BF preloží väčšinu rozšíreni. O rok bude znovu plač, že to ľudia nekupujú (kto by to bol povedal, že lcgčko ľudia nebudú kupovať, keď dopredu vedia, že nebudú rozšírenia)

8.4.2022 08:41:43

Pardon, chybná reakce z mé strany.

8.4.2022 09:15:23 | Upraveno autorem (porovnej)

@Promil 
v jouob.castu kde to Pelly sam oznamil

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/jouob-casta580-pelly-s-mystery-ah-lcg-vec-nevyzpytatelni-sos-titanic-spring-meadow-10224/

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

8.4.2022 09:31:33

@Oskar999 Lobocz: “Píšou že na tom dělá člověk jmenem Pelly, ktery s předchozíma překladama her nemá nic spoelčnýho.”

viz úvod JOUOB.castu:
“…Pelly náš občasný JOUOB.castí parťák, který se věnuje překladům deskových her pro Blackfire.”

…co mi uniká? :)

8.4.2022 10:00:03

Preklada pro BF vice her (vyjmenovava je ve videu) ale nijak se nepodilel na ”oblibenych” prekladech Panstvi hruzy a Panoprstenu

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

8.4.2022 10:11:51

tak tedy, abych to uvedl na pravou míru:

 

Pro BF překládám asi 5 let, na kterých hrách jsem pro ně pracoval se můžete podívat zde:

https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/pelly-2484/seznam-her/podil-na-prekladu-1643/

že nemám s předchozími překlady nic společného Michal myslel s překlady proslulými kvalitou… (všimněte si, v seznamu nenajdete PH, PP a další hojně diskutované tituly) Od těch se naprosto distancuji a mít je na svědomí, tak chodím kanálem…

8.4.2022 10:13:49

Pelly je zárukou kvalitního překladu, ostatně když se podíváte třeba do diskuse k AH3, tak tam zveřejnil slovníček pojmů ze hry a konzultoval ho s hráči. To je něco o čem ti profíci ze specializované firmy co pro BF překládá PoP nebo PH asi nikdy neslyšeli nebo s tím zbytečně neztrácí čas, páč jsou prostě dobří.

Sice jsem v té diskusi k některým menším věcem měl výhrady a ne se vším souhlasím, pořád je to jednoznačně kvalitní překlad, kde se člověk může maximálně vrtat v detailech a nuancích místo toho, aby přemýšlel, jestli má v ruce vůbec český text, jak se stává u jiných BF titulů. 

Takže z pohledu kvality překladu bych se tentorkát nebál. 

 

8.4.2022 10:24:14

;-)

děkuji za poklonu. A abych byl přesný, překládám pro “ty vrtáky” kteří to BF outsourcují, ale to už zabíháme do podrobností…

8.4.2022 10:26:57

Tak doufám Pelly, že jsi překládal Zaklínače. Jinak bohové s námi nebo spíš s Blackfirem ;)

8.4.2022 11:42:13

Bohužel, ani Zaklínač, ani Assassin Creed (či jak se to píše). Oba tyto světy jsou pro mě neznámou a proto jsem od toho dal ruce pryč. Nicméně věřím, že se toho ujali schopní a kompetentní překladatelé (jestli se nemýlím, na kontrole AC by se údajně měl podílet i člověk, který stojí za překladem počítačové hry), tak věřme, že to nebude fiasko…

8.4.2022 11:51:20

Otázka bude se překlad držet terminologie AH3?

Jinak by nebyl špatný nápad tam dát i přeložené Paralelní vyšetřovatele co vyšli oficiálně ke stažení.

8.4.2022 13:08:00

Paralelní vyšetřovatelé jsou určeni k PnP, FFG je v žádné tištěné podobě také nenabízí, jsou na ně vázány další tisknutelné karty a scénář, tam nevidím moc možnost jak by bylo možné to prosadit u FFG k tisku do core setu.

8.4.2022 13:24:42 | Upraveno autorem (porovnej)

2 VitekS: Mám to v plánu, i když někde to bude chtít trochu upravit (například Asset - zde je ve významu jako u EH, nikoliv jako u AH3)

8.4.2022 13:32:10

@Froggery : to je věc že tu jsou tiskárny co to nabízí k tisku a ještě si za to účtují 10dolarů a zároveň mají dohodu z FFG proto se ptám.

 

8.4.2022 15:36:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

3D tlac komponentov,insertov,figurok....
Akt. cena: 1 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas