solo alebo wargame

ahojte, hry hravam vacsinou sam, alebo s detmi. Solo hravam Robinson Crusoe, Imperium:Dejiny, Lesni Pozar, inu hru co by ma bavila solo som zatial nenasiel (skusal som Teraformace mars, hadrianuv val, pavlov house) vela hier je fantasy alebo s priserami a to ma nebavi. Tak by som chcel skusit niaku wargame. Viete mi odporucit niaku, najlepsie v cz alebo kde moc neni textu, lebo jazyky mi vobec nejdu. Paci sa mi napriklad aj pad nebes: galske povstani ale tam sa bojim ze by som sa v pravidlach stratil. Takze hladam cosi jednoduchsie na cca 1 az 2,5 hodiny.

26.10.2022 17:33:13

Zkusil bych něco od DVG, třeba Hunters, nebo Hunted

******
sváteční účastník JOUOB.castu

26.10.2022 19:09:31

Pokud nebavil Pavlov's House, tak to bude trochu těžší. Od stejného vydavatel (DBG) bych možná zkusil nějakou hru z Leader série (Hornet Leader, Phantom Leader, Sherman Leader, Thunderbolt Leader…), které mají na ZH i česká pravidla a na samotných komponentech moc textu není. 

V češtině bych doporučil nadcházející Comancheríu, ale tam je zase poměrně dlouhá doba hraní, která se v případě “plné” hry natáhne přes 4,5 hodiny. S těmi wargemes je obecně problém, že v češtině nejsou (maximálně pravidla) a většinou jsou dlouhé :) Alespoň ty, které jsem měl možnost si zahrát. Za mě to je dobře, ale chápu, že ne každý má čas (a možnost mít rozloženo hru na stole více dní) na tak náročné hry.

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

26.10.2022 19:36:58

@Richmond  pavlov house sa mi zdal taky ze tam hlavne stacilo opravovat steny hned aby boli stale na 6 a potom nemci nemali moc sancu a vyuzivat kazde druhe kolo snipera.

Nad comancheriou som rozmyslal, len sa bojim ze tam budu tazke pravidla pre mna :).

26.10.2022 19:47:27

Možná vzhledem k tématu bych mrkl na:
#This War of Mine: Desková hra 
a
#Pax Pamir (druhá edice) 

 

26.10.2022 22:46:39

Od Decision Games sériu Mini games …. Pravidá spolu asi 6 strán malého formátu, ktoré si hodíš do prekladača. Plus zopár kariet s jednoduchým  textom. Hracia doba krátka a máš na výber od staroveku po sci-fi. Akurát objednať zo zahraničia. Prípadne novinka Flashpoint: China Red Sea od GMT. Jednoduchšie CDG, zohnateľné aj u nás a preklad bude k dispozícii na Zatrolenkách. Hrateľné vo dvoch, príp. je tam aj sólo mód.

27.10.2022 13:41:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud tě baví Lesní požár, tak jestli by se ti nelíbil #Pandemic: Fall of Rome 

Není sice v ČJ, ale přeložená pravidla a karty jsou tu ke stažení, není těžké si hru počeštit.

27.10.2022 14:31:02

Zmíněný #Pandemic: Fall of Rome je na sólo fajn. 

Pokud baví kostky, tak třeba #Field Commander: Alexander. Čeština je zde ke stažení. 

30.10.2022 07:59:51

Vybíráme z Bazaru

Imhotep + New Dinasty (rozšírenie)
Imhotep + New Dinasty (rozšírenie)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas