Pán prstenů nebo Descent nebo něco uplně jiného?

Zdravím,

s dětmi (5 a 10 let), máme odehráno spoustu her Karaku a Kronik Avelu.

Teď bych ale chtěl pro staršího už něco trochu složitějšího, sám s takovejma hrama nemám žádnou zkušenost, ale podle různých recenzí jsem koukal, že hry jako Descent nebo třeba Pán prstenů - Putování Středozemí, by nám mohlo vyhovovat.

I když zrovna Descent asi nesplňuje podmínku toho, že bychom chtěli abychom mohli hrát proti “systému”, tedy aby jeden z nás nemusel být pán jeskyně, protože zatím budeme hrát jen ve dvou.

A určitě je potřeba, aby hra byla v češtině.

Co byste doporučili?

Diky.

4.8.2022 15:54:07 | Upraveno autorem (porovnej)

@PavelM Oboje je fajn - Descent i Putování po Středozemi.

K Descentu je už několik let také aplikace, která nahrazuje Overlorda, je včetně českého fanouškovského překladu, který je ucházející. Pro hraní s dětmi mi i Descent přijde přístupnější, v PP se musí hodně míchat karty. PP je zase dostupnější.

4.8.2022 16:31:18

#Gloomhaven: Lví chřtán má skvělej tutoriál a je to i parádní herní záležitost. Navíc je tam motivace v podobě zapečetěných obálek apod. Akorát jsou v pozdější fázi hry trochu dilemata, z jakých karet si sestavit balíček, ale pokud to mladýho chytne, tak to určitě nějak zvládne :-)

4.8.2022 16:51:08

Koukni i na #Zombicide: Černý mor nebo #Zombicide (2nd Edition), případně má teď vyjít i westernová mutace.

No a možná z trochu jiného ranku: #World of Warcraft: Wrath of the Lich King (nenech se odradit názvem, hra je v češtině) nebo #Last Bastion (ta v češtině nevyšla, ale je zcela bez textu a pravidla jsou zde přeložená a jsou dost jednoduchá).

 

4.8.2022 19:56:13

Třetí cesta - Imperial assault. Taky k němu je apka jako k Descentu a tu jednoduchou angličtinu už by 10 letý mohl dát.

4.8.2022 20:53:38

Já bych speciálně pro děti doporučil Descent s appkou před PánOprstenů. Je to barevnější svět a házet každou chvíli hrst různobarevných kostek je zkrátka větší sranda než tahání karet.

4.8.2022 23:54:50

Descent zkoušíme nyní (7 a 9) a je to těžké a dlouhé. Dostáváme na zadek, ale baví je to. Putování jsem hrál s tím starším v 8 (malý nečte a bez toho to nešlo). Pro mě měl výhodu, že na nejnižší obtížnost, to bylo právě i pro něj. Zas děti preferují kostky před kartama. 

Nicméně za mě rozhodně Plyšová hlídka. To jsem hrál od 5 do 12 let a všechny to moc bavilo. Případně počeštěnou Mice And Mystics. Ta byla taky fajn, ale tam je drsný element času a celkem často nás hra pojela bez možnosti to ovlivnit. 

Případně z jiného soudku Cestou necestou. To hodně bavilo mě a užil si to i ten starší. S malým jsem to nezkoušel. Také je tam putování, příběh a boj, ale principy hry jsou jiné. 

5.8.2022 08:52:35

Díky za tipy a rady. Teď jsem ještě koukal na Mech vs. Minions, to by mohla být též dobrá varianta, což?

Hlavně se mi líbí design, to mají fakt nádherný, i tím by to mohlo kluky dost chytnout.

5.8.2022 09:38:46

Mechové byly fajn. To zpracování je opravdu super. S velkým jsme to 2x dohrali. On to miloval, mě se to líbilo, ale herně jsem se velmi nudil a tak to bylo celkem utrpení. Podruhé jsme to hráli i s malým. Tomu se to líbilo, ale moc tomu nerozuměl a občas bylo jeho akce třeba korigovat. 

Nicméně špatná volba to není. Nicméně pro 5ti letého si myslím, že by to bylo moc. 

5.8.2022 11:17:21

#Andor - dobrodružné legendy  by mohol vyhovovať. 

5.8.2022 11:24:04

cthulhu i smrt může zemřít - nejblíže descentu

Temné znamení - kostková kooperativka

Marvel Champions: Karetní hra - karetka

Eldritch Horror - tvoří to příběh

5.8.2022 11:36:07

Ahoj. Mne príde z Karaku a Avelu na Descent/PanOprstenu a podobné hry extrémny skok. Bude to pre deti dlhé a zložité. My sme po Karaku kúpili #Andor Junior, ale máme to doma len dva dni. Z toho čo som ale pred kúpou zisťoval, by ich to mohlo zaujať a je to prístupné časovo aj náročnosťou a jediný text je na kartách úloh, ale to je verejná informácia a vie ju prečítať rodič. Na tie väčšie kúsky majú ešte čas :).

5.8.2022 12:05:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Andor s dětma asi fajn, ale musíte hodně upravit pravidla. Ta hra se nezdá, ale je brutálně těžká. Takže ideálně zrušit čas, případně přičítání času za zabité nepřátele. Případně jsem svou krabici ochoten pustit dál.

5.8.2022 12:15:17

A co Čarokniha, ta by mohla splňovat požadavky. 

******
sváteční účastník JOUOB.castu

5.8.2022 12:43:16

Co Talisman / Proroctví? Pokud u hry vydrží, jsou to za mě obě dost vstupní hry, trebaze dnes uz mozna herne prekonane.

Nebo uz zminovane zombicide? Pripadne nejaka worgame ala x-wing? Nebo warcry/Cursed City?

5.8.2022 14:43:33

Tak jsem nakonec vybral #Mechs vs. Minions 

Starsi to zvlada uplne v pohode, jen jsme zatim vyradili minutku pri vyberu karet.

A zpracovani hry je fakt uplne super.

16.8.2022 09:10:42

Vybíráme z Bazaru

Čarovné kostky
Čarovné kostky
Akt. cena: 949 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas