Mechanika “engine building”

Jaké jsou vaše oblíbené hry s touto mechanikou? A jaké jsou podle vás nejlepší na trhu?

Já jsem s engine buildingem došel do kontaktu teď s #Mars: Teraformace – Expedice Ares a moc mě tento mechanismus baví.

23.5.2022 11:25:51

Má nejoblíbeněší mechanika! :) Na tyto hry nedám dopustit a patří mezi to nejlepší, co doma mám:

  1. Mars: Teraformace
  2. Great Western Trail
  3. Gaia Project
  4. Dobyvatelé vesmíru
  5. It's a Wonderful World
  6. Na křídlech
  7. Paladinové západního království

Za zmínku určitě stojí i Splendor a Master of Orion.

23.5.2022 11:40:28

súhlas s ondaR_OL

pridal by som #Project L a #Divukraj 

v istej miere je engine building aj #Scythe :)

23.5.2022 12:17:57

#Res Arcana  jednoduchá, svižná, ale možností a kombinaci nespočet. Letos se snad už dočkáme dvou rozšíření v češtině. 

23.5.2022 13:33:30

dobré je taky: Deus, Podmořská města, Its a Wonderful World, Divukraj, Barrage…

23.5.2022 14:46:14

@Kelnor - sice už tu zmíněný byl, ale dovolím si ještě jednou vypíchnout #Project L

A to nejen že je to výtvor brněnského studia, který sklidil celosvětový úspěch, ale hlavně proto, že je to výborné produkcí, designem, hlavně i herně a za celkem rozumný peníz. Skutečně hra easy to learn, hard to master, kde pak může o vítězství rozhodnout až 2-3. kritérium po bodech.

Navíc Boardcubator zveřejnil i nějaké oficiální mody a varianty hraní, pokud by někomu nestačil základ. A pak jsou ještě rozšíření Ghost Piece a Finesse (bez kterých jsem se už ale já obešel).

---------------------------------------------------
správce katalogu her, vydavatelů a autorů

23.5.2022 15:06:20

@iwen Díky za připomenutí, Podmořská města jsou taky naprosto skvělá!

23.5.2022 15:11:12

Za mne:

Gizmos

Furnace

Fantastic Factories

Roll For the Galaxy

Space Base

+ zmiňovaná Res Arcana

23.5.2022 15:41:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Z těch, co ještě nebyly zmíněné - Settlers: Zrod impéria,  Vládcové severu, Agricola

23.5.2022 17:30:34

#51st State , #Furnace, #Ginkgopolis, #Lewis & Clark: Cesta na severozápad, #Na křídlech

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

23.5.2022 17:56:49 | Upraveno autorem (porovnej)

trochu OT, ale taky vám tak nějak přijde, že snad každá masivně populární hra v posledních cca pěti letech má v sobě nějak implementovaný engine building? 

Já už to kvůli tomu ani nenazývám mechanismem, ale jako nutným prvkem úspěšné hry :D Pak už jen záleží jak konkrétně je ten engine building zpracován.

27.5.2022 07:54:38 | Upraveno autorem (porovnej)

#Through the Ages: Nový příběh civilizace 
Ono to dnes už hodně lidí nechce hrát v deskové podobě. Ale za mě to je pořád skvělá hra, která mě přivedla k deskománii (sběratelství deskovek).

Rozhodně se těším i na #Starship Captains. Tam by měl být také engine building pro vylepšování lodi. Spolu s Deck buildingem pro spravování posádky (že by směny na lodi?) :)

27.5.2022 13:01:30

u mě vedou tyto

#Settlers: Zrod impéria 

#Settlers: Vládcové Severu 

4.6.2022 00:27:53

Vybíráme z Bazaru

Tindaya
Tindaya
Akt. cena: 678 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas