Karetní hra podobná Magic the Gathering

Ahoj lidi, mám na vás jednu velikou prosbu. Velmi rád mám hru Magic the Gathering, ale ze svého vnitřního přesvědčení se mi moc nelíbí fantasy svět, kde jsou různí démoni a ďáblové. Nějaký trpaslíky, elfy apod. snesu. Proto bych rád nalezl vhodnou alternativu. Kritéria jsou:

  • karetní hra podobná Magic the Gathering (hlavní bod, který jsem už tři krát zopakoval :D )
  • fantasy, kde nejsou démoni a ďáblové, ale klidně scifi, postapokalyptické #RONE: Probuzení toto se mi vůbec nelíbilo, či jiné
  • dá se hrát ve dvou i ve více hráčích
  • ve dvou hráčích se dá zahrát do půl hodiny, ve více klidně kolem hodiny
  • má pěknou grafiku jako Magic, nelíbí se mi třeba #Wastelands CCG
  • spíše kompetetivní, ale velmi dobrá kooperativní by možná také byla dobrá - #Pán prstenů: Karetní hra hrál jsem, měl jsem, poslal jsem dál
  • spíše bez plánu, takže ne #Summoner Wars (druhé vydání): Mistrovská sada

Napadá mě například #Ascension: Dreamscape , ale nevím, jak je to s bodem dva, se zábavností apod.

#KeyForge: Call of the Archons nesplňuje bod dva, měl jsem, poslal jsem dá

#Hra o Trůny: Karetní hra (druhá edice) nemusím předlohu

Existuje podle mých kritérií vůbec nějaká taková hra? Vím, jsem velmi vybíravý, proto Vás prosím o pochopení. Díky moc za konstruktivní odpovědi. 

10.11.2022 19:44:54 | Upraveno autorem (porovnej)

#Doomtrooper CCG 

10.11.2022 20:20:04

Předně si musíš ujasnit, jak často to chceš hrát. Já jsem hrával před, ty jo, už to bude 20 let, jak pokémony, tak magic, wasteland a LOTR (bylo to něco jiného než LCG co píšeš). Ale hráli jsme fakt X her denně a pak jezdili na turnaje. Pokud hledáš tohle, pak si myslím, že v dnešní době žije pouze magic a pokemon, wasteland přežívá a doomtrooper jsem snad jako jedinou karetku nikdy nehrál.

 

Pokud chceš hrát občasně, tak kooperativní doporučim #Marvel Champions: Karetní hra , hru mám a je super. Jinak kompetitivní teď vyšlo #Radlands: Gangy pustiny .Udělal to člověk z Magicu a je to post apo (Mad Max). Hru nevlastním, ale dávám tomu max týden :)

10.11.2022 20:28:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Me napada jen prastarej, out of print Wyvern, kterej se ale da furt sehnat na eBay. Je to jen pro dva teda, ale baví me to… 

10.11.2022 21:13:48 | Upraveno autorem (porovnej)

#Radlands: Gangy pustiny jsou super. Kdyby nebylo nesehnatelné, asi by pro tebe bylo ideální #Rune Age (pokud bys teda přežil nemrtváky :) ). Ascensiony jsou rozhodně pěkná volba, jen je to sbíračka bodů, takže tam chybí ta magicovská PvP agrese, což nevím, jestli nebude problém. Česky se teď do tisku chystají #Shards of Infinity, to by tě mohlo zajímat (navíc je to dílo autorů právě Ascensionu, ale je tam PvP aspekt). Pak klasika #Star Realms, popř. #Hero Realms, asi by to splňoval i #Epic Card Game, ale s tím nemám osobní zkušenost. U nás v klubu bys mohl ještě vyzkoušet i #Mage Wars: Academy - je to zjednodušená verze původního #Mage Wars Arena bez mapy. Hlavní featura téhle hry je, že nemáš dobírací balík, ale máš “spellbook”, kde vidíš všechny karty najednou a vybereš si tu, kterou v danou chvíli opravdu potřebuješ. To si myslím, že je asi tvým požadavkům nejblíž.

10.11.2022 21:48:21 | Upraveno autorem (porovnej)

A co ten Warhammer 40000 setting MtG? To by splňovalo absenci fantasy, ale zachovalo MtG. :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

10.11.2022 23:28:14

@Havelock světe div se, ale nějakou schopností vyvolávají token démony 😂 (forced of the imperium) a the ruinous powers tam jsou normální cretures demons, tak si člověk moc nevybere. 

10.11.2022 23:43:13

@Jacob a já myslel, že ti vadí jen fantasy démoni. No nic, zvláštní požadavek.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

11.11.2022 01:07:57

Tak si kupuj kusovky do MTG → problem solved. 

11.11.2022 05:07:39

Co #Sorcerer ? To je solidní karetní duelovka.

11.11.2022 09:50:19

a co tak #Android: Netrunner LCG ?

11.11.2022 10:02:09

Podpořím Star Realms/Hero Realms. Mají hodně spoelčného a podporují i coop. A taky Mindbug: First Contact se už dá sehnat za pár kaček a je to hra přímo odvozená od Magicu, jen dělaná tak, aby byla rychlejší.

11.11.2022 10:35:16

@Miner to se obávám, že je přesně typ světa, který nechce :)

11.11.2022 10:42:58

@Froggery - máš pravdu, přehlédl jsem to v zadání. 


Tak třeba #Legend of the Five Rings: The Card Game  a co bych určitě doporučil je #Blue Moon Legends 

11.11.2022 11:10:12 | Upraveno autorem (porovnej)

jednoznacne Ashes Reborn: Rise of the Phoenixborn

11.11.2022 11:46:09

Pagan: Fate of Roanoke

11.11.2022 11:47:30

Codex

11.11.2022 11:52:11

Ortus Regni

11.11.2022 12:39:01

@Dejavu taky by to tak šlo, ale přijde mi tom omezovat ostatní hráče, aby tyto frakce nehráli.

@sedlak87 #Ashes Reborn: Rise of the Phoenixborn přijde mi to hodně zajímavé, ale tady není žádná recenze ani česká pravidla, což bude s mojí povahou trvat dlouho než to přelouskám

@Arrion #Mindbug zajímavá, jak je to s ohraním třeba po 20 partiích? Myslím, že je tam jenom 48 karet. Neohraje se to brzy?

#Android: Netrunner LCG není k sehnání a tak je to i s Blue Moonem. 

Ale děkuji všem, sešlo se tu toho hodně.

 

11.11.2022 14:08:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jacob myslim ze jedno precitanie rulebooku bude stacit, ak si uz hral podobne hry

11.11.2022 14:28:01

#Ortus Regni  Regni je bez textu na kartách, 2 až 4 lidi (nutne rozšíření), ale bez českých pravidel. Grafika vychází ze středověkých ilustrací. Je to hezky zpracované. 

Jinak u Hry o trůny můžeš na pohodu uplne tema vynechat, ale cas bude problem. Je to jinak velice kombinacni hra. Daji se poridit jiz sestavene intro balíčky. 

 

 

 

12.11.2022 02:34:50

#Ortus Regni je určitě super, jen má par ale… :)

  • Hra nemá texty na kartách, karet sice není 50 druhů, ale je ideální to hrát častěji, kdy si lidé karty pamatují, jinak připomínání či koukání do pravidel kazí zážitek.
  • Hra se špatně shání.
  • Pro hru ve 4 je potřeba expanze, což je vlastně další set karet pro dva hráč, ale v jiných barvách, také se špatně shání.

Pokud tyhle překážky zdoláte, tak si myslím, že Ortus Regni může být skvělý a to nejen herně, ale i po vizuální stránce. Plus vypadá hustě, když hrajete naprosto neznámé karty bez textu a ještě to vypadá, že víte co děláte. :)

Dobrá zpráva je, že Ortus Regni je zdarma na Steamu a i když už jim nefunguje multiplayer a dá se hrát jen proti AI, na naučení pravidel, je to optimální.

12.11.2022 10:15:29

Ja jsem si zamiloval Flesh and blood TCG. Hodne hracska hra, krasne vypada. Par hrdinu je bohuzel posedlych, ale vetsina je klasicky fantasy. Komunita je docela mala. Ale ja to hraju doma s par kamarady a je to parada. Dokonce mam maly youtube kanal s informacemi o hre.

12.11.2022 19:06:36

Vybíráme z Bazaru

Starcadia Quest (pouze rozbalená)
Starcadia Quest (pouze rozbalená)
Akt. cena: 990 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas