Hra pro děti 5,7 let ?

Ahoj

chtěl bych prosím poradit nějakou hru pro děti. Zatím máme doma Děti z Carrcassone, Tajemná výprava čarodějů, Dragomino. 

Zvažuji Galaxy truckera nové vydání, ale nevím zda nebude moc složitá … a při svém bádání jsem ještě objevil hru Karak, ale byl bych rád za rady co je u Vás doma úspěšné.

 

děkuji 

20.11.2022 11:20:28

Já už mám děti velké … ale také byli ve stejném věku, co píšeš ty. Dám nějaké moje postřehy … (nepíšeš, zda je to holka, kluk, oblíbené téma, hrdinové, prostředí … tak jenom obecně)

  • velmi důležité je znát jejich oblíbené téma - vyber deskovku podle toho
  • výhoda u deskovek je, že si můžeš uzpůsobit pravidla, jak uznáš za vhodné. Tím způsobem se dají děti naučit i velmi komplikované hry (rozehraješ partii se základním pravidlem, dítě vyhraje. Přidáš další … a tak dále. A ani se nenaděješ a umí celou hru)
  • rodič většinou musí hrát také
  • … hlavně nepodceňovat jejich schopnosti. Mladý mozek je úžasný :-)

A abych poslal několik tipů (mám dva kluky, tak to může odrážet i výběr):

  • počítat jsem je naučil u Formula D, Sedm draků
  • kooperativní hraní:
    • Castle Panic
    • Zakázaný ostrov
    • Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft Board Game
  • pirátská tematika
    • Black Fleet
    • Karty mrtvého muže
    • Port Royal 
  • zvířátka
    • Takenoko
    • Útulná doupata
    • Medvěd WRR: Karetní hra
  • tematicky zaměřené na boj
    • Nájezdníci ze severu
    • Small World
    • Valhalla

Existuje mnoho abstraktních her … Zkoušejte, určitě si najdete to, co vás bude bavit (ideálně celou rodinu)

20.11.2022 13:52:39

Zdar. Náš malej už odrostl a má svojí rodinu. Neboj se jít do her pro dospělé s rozumem. Třeba Tikal, Osadníci z Katanu, Carcassone (né junior), abstratky, Když neumí číst.  Už i předškoláci zvládnou vetší množství her, než si dokážeš představit. Šetři koruny. Ty hry musí bavit i vás, rodiče. 

20.11.2022 14:44:26 | Upraveno autorem (porovnej)

S Karakem asi chybu neuděláš a bohatě stačí základ. Děcka si to užívají a z počátku to baví i dospěláky. Ale je fakt, že jsme měli období, kdy se ta hra asi půl roku vůbec nedostala na stůl. Teď už ji zas čas od času vytáhneme.

Jinak se také přikláním k abstraktním hrám. Například se u nás velice osvědčila #Druhá šance , což je podle někoho odlehčená verze #Kartografové , ale to nemohu posoudit. Každopádně za cca 200,- Kč dobrá zábava a je to rychle odehrané + znovuhratelnost. Pak se u nás ještě ujalo #KABO a #Dobble 

Z tematických u mé osmileté dcerky vede #Sonic a parťáci 

A ještě zmíním #Zombie Kidz Evoluce  a pokud to děcka chytne, tak #Zombie Teenz Evoluce . Druhá zmíněná mě baví víc, ale je tam trošičku více pravidel a není to tak přímočaré jako první díl. Nutno dodat, že jsou obě hry kooperativní, takže musíte spolupracovat a porazit hru. Buď všichni prohrají nebo vyhrají.

20.11.2022 15:39:14

Mám dva kluky, starší má 5 a půl a zvolil jsem jistotu ve formě #Karak a trošičku risk: #Memoir '44 - rád si hraje s vojáčky, tak to zkusíme s VELMI odlehčenými pravidly :)

20.11.2022 16:54:32

Karak dobrej, pak pokracovat k #Kroniky Avelu   :)

20.11.2022 17:57:03

Ku mne sa stastnou nhodou dostala #Jízdenky, prosím!: Vlak duchů . synator je na nu este fakt primaly, ale vo veku 5 rokov by to mal zvladnut s nasou pomocou :)

20.11.2022 19:54:43

#Čarokniha - sice to neni moc na opakovane hrani, ale herni dobrodruzstvi na neuveritelne napaditem a promenlivem planu ve tvaru stromu za to stoji.

21.11.2022 08:14:20

Naše sedmiletá dcera zvládá Machi Koro, Ubongo, Celestia, Drop It, Dobble, Duch+Duchová, Děti z Carcassonne, Dům Snů, Freeze Factory, Gulo Gulo, Kdo to byl ?, Pick Picnic, Šiki Miki, Kočičí klub, Heckmeck z žížalek, Kulišák, Labyrinth Junior, Majesty, Makroskop, PacMan, Parfum, Safari Bar, Spící královny, Sushi Go!, Lama Párty

je toho dost, ale ne vše je na trhu, je potřeba prošmejdit bazary, protože něktéré z výše uvedených her se už neprodávají nové. Doporučuji hry od německého vydavatelství HABA ti dělají hodně her pro tuto věkovou skupinu

21.11.2022 09:05:20

Jak je psáno níže, děti nepodceňovat. U nás se z dětských her chytlo jen málo. Jednoznačně nelepší byl #Karak , proti tomu po několika hrách #Kroniky Avelu velké zklamání. Tak po 15 hrách se nám ohrál. Teď hrajeme jen #Zombicide (2nd Edition) , bez problémů zvládá (5,5 let) a pokud nejsi rodič, kterému vadí, že střílíte zombíky, tak bude minimálně kluk nadšený, ale je to už přece jen dlouhá a velká hra (musí udržet pozornost 1-2 hodiny). Dál nám funguje #Ubongo . V současné době pokukuju po #Memoir '44 , #Plyšová hlídka a #Sonic a parťáci .

U dětí je důležitý správný výběr tématu, musí je to bavit a hlavně se jim to musí líbit. Smutně koukají na #Válka o Prsten (druhá edice)  , když jim říkám, že to hrát nemůžou. No a pak před ně postav třeba #Děti z Carcassonne , #Jurská sváča a nebo #Kulišák :), to je opravdu jen jako entry level.

27.11.2022 08:34:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Se synem 5 let hraju Karak, Sagradu, Tokaido,Agricola family, dr.heureka, ….postupne vyndavam sbirku. Ted se chystam na hrdinu v kostce a zkusime Plyšovou hlidku. V plne verzi pravidel ted zkusim.Modra laguna, dum.snu.

Klidne bych zkusil Draci Hrad jako pokracovani Karaku, kde je jeste trochu lepsi RPG vyvoj hrdiny. Jen ji nemohu po prestehovani majit.

Hry jako Dragomino, igloo, priserky ze skrine uz jsou passe. 

27.11.2022 08:36:35

Nechcem zakladať nové vlákno, poprosím tipy na hru pre dievčatá vo 12 a 9 rokov.Dakujem.

15.12.2022 09:32:13

@brblo Kouknete na #Draci v práci, #Útulná doupata, uz narocnejsi je #Divukraj, ale osmileta neter uz ho zvlada. 

15.12.2022 10:12:18

@brblo Já bych přidal tip na #Ostrov koček nebo #Takenoko, u holek mají hry vždycky zaručeně úspěch. ;-)

15.12.2022 11:28:50

@brblo #Pelíšek 

15.12.2022 12:35:36

Co #Kvedlalové z Kvedlinburku , #Dominion , #Splendor ci #Splendor Duel, #Azul ? Vsechno toto hral a mel rad sousedovic kluk v 8 letech. Plus jiz zminene #Takenoko 

15.12.2022 13:32:11

Jinak pro dite 5-7 mi prijde supr dole zmineny #Medvěd WRR: Karetní hra . Karetka, co se vsude vezme s sebou, lze doplnit krasnymi knihami ci jen audio pribehem z youtube. U nas v aute ci pred spanim to jelo snad milionkrat a hra je dostatecne zajimava (u nas hraji deti 3 a 6, s vylozenymi kartami, abychom mohli obcas poradit).

15.12.2022 13:34:52

Doporučím hashtag: #5letmych5 na facebooku. Je to top 5her dle věku, co zadáte, přijde mi to jako dobrá recenze od dětí samotných :)

15.12.2022 20:14:01

Vybíráme z Bazaru

Sorcerer
Sorcerer
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas