Hodnota vaší sbírky

Tak co, vedete si záznamy o tom, kolik už jste do deskovek investovali peněz? :) Já jsem si dneska aktualizoval svůj seznam her a zjistil jsem, že už mám v deskovkách utopených 60 tisíc. Což je za dva roky, co se jim více věnuji, celkem dost :D Na druhou stranu jsem si za ty dva roky nakoupil všechny hry, které jsem chtěl, žádné další už neplánuji kupovat. Ještě teda budou poslední dvě výjimky - Válka o prsten (ta vyjde za chvíli česky) a Cthulhu: I smrt může zemřít (ta je hodně drahá, čekám na nějakou velkou slevu).

 

Mám 30 her a k nim 19 rozšíření plus nějaké inserty. Je to tak na hraně toho, co se dá ještě aspoň občas stíhat hrát (možná už lehce za hranou). Jsou to průměrně 2 tisíce za deskovku (počítám karetky i velké hry), ale dost mi to zvedá Blood Rage, ve kterém mám 9 tisíc (Promos box z KS, dřevěný insert atd.) a nově i Everdell Complete Collection (7 a půl tisíce, snad brzy dorazí z KS).

 

Snad už nebudou vycházet žádné další skvělé hry, které bych nutně potřeboval :D Myslím, že základ mám slušný a více už teď opravdu nehledám :) Kupoval jsem i starší hry, které jsem si za ty dva roky vyhlédl (např. Cyclades, 7 divů světa, Břink!, Zombicide: Černý mor), i novější, avšak skvělé hry (Duchové ostrova, Divukraj, On Mars). Máme teď doma od všeho trošku a cítím to tak, že obsahově už nepotřebujeme a ani nechceme sbírku rozšiřovat.

 

Jak to máte vy?

26.9.2022 16:06:12

Ja zacal od Vanoc, kdy jsem dostal prvni hru. Takze ani ne rok. A uz jsem v tom utopil podobnou castku jako ty… desny 😀 je to teda vcetne veskereho prislusenstvi, jako jsou obaly a inserty atd. Plus u Blood Rage nejake tezko sehnatelne kousky figurek objednane z Kanady apod. 

 

Her mam vyrazne mene. Ale spise ty vetsi. Nejvice mi to zveda Euthia, kde jsem dal cca 7000 tis. Kc za puvodni Legendary Pledge II a ted v aktualni kampani dalsich 220 liber za returning pledge a dalsi drobnosti… 

 

A abych se opicil jeste vice, taky to povazuju v zasade za vse, co chci a potrebuji 🙂 ja uvazuju pouze nad Nemesis (nejvice), reprintu War of the ring (velmi me laka, ale bojim se, ze nebude s kym hrat) a pripadne noveho Zaklinace (asi pripadne az dle reakci). 

 

No a aby toho nebylo malo, tak jeste par desitek tisic za airbrush, barvy, stetce a dalsi pytloviny na malovani. Protoze takhle proste vypada zavislost a zena se do ted proklina  ze mi tu prvni deskovku na Vanoce koupila 😀

26.9.2022 17:36:41

Tak som to spocital a som niekde medzi 2000-2100eur cize cca 50 000czk. 
Hier mam v hladaciku stale vela ale snazim sa to aspon trochu regulovat a nekupit viac ako jednu mesacne aj ked priemer za tento rok sa blizi skor k dvom. Limituje ma dost momentalne aj miesto. Tie hry uz proste nemam ani kde davat, naposledy som prehrabal skrinu a dal prec oblecenie aby bolo miesto na hry :D

Par rozsireni mam ale snazim sa im vyhybat kedze ich vacsina hier realne nepotrebuje a pokial ju nemam nahratu 20+ krat tak tam ani nevidim moc zmysel. Uz pri tomto pocte hier nie je realne kazdu hru hrat desiatky partii aby som si vedel ospravedlnit rozsirenie ktore aj tak realne skoro nepouzijem. 

Inserty kupujem len ak mam pocit ze pre tu hru to je vazne nutnost pripadne do dokaze ovela zrychlit set-up hry ktoru hravame casto.

 

26.9.2022 17:52:35

Tohle radši nechci ani vědět.. Když vezmu v potaz cca 100 her a vidím vaše částky :D

26.9.2022 18:01:47

Já asi nějakých 65 000 kč (počítám i obalování a tak). Co mě ale děsí, je to, že jsem za tento rok na 50K a ještě není konec roku. Vyjde ještě spoustu pěkných her :/. Navíc mám ducha sběratele z minulosti (turistické známky, pivní etikety a ostatní předměty kolem piva taky sbírám). Naštěstí ještě studuji, takže nemusím zas tak šetřit.

small man Tonda

26.9.2022 18:13:48

fakt sa to zle počíta, tak som guglil a hľa, ak mám zbierku aj na BGG, tak http://bgg.jsmackin.co.uk/ a na základe nicku to ukáže tú hrôzostrašnú cifru - cez 2800€. samozrejme nie je zohľadnené, že niektoré veci sú raritné, obaly, inserty, farbičky,…

Saaaakra. Ale zas aktivita za asi 8 rokov

26.9.2022 18:18:20

no já už sbírám hodně dlouho, intenzivněji posledních 8 let, takže jsem někde kdysi našel nějaký odkaz na BGG na ocenění sbírky (asi před rokem) a částka byla hodně vysoká, asi tak 6-7x větší než ty níže uvedené

26.9.2022 18:21:25

@LurDaeron vážně myslíš že už nevýjde žádná lepší hra? Z 49 krabic co aktuálně máš je 25 z roku 2017 nebo novější…  počkej za dalších pět let schválně kolik bude dalších skvělých her. ;-) 

To já bych nikdy neřekl že mám kompletní sbírku. Ani ji nechci mít kompletním chci stále obětovat něco nového… 

 

A hodnotu toho co mám doma vědět určitě nechci, když to nevím aspoň o tom nemusím lhát ženě… 

______________________
admin česky vydaných her ZH
hráč a drobný sběratel
tvůrce FB, Insta. a YouTube stránek POD VÍKEM

26.9.2022 18:27:46 | Upraveno autorem (porovnej)

@1a2a3a4 Jistě vyjdou i další skvělé hry, to mi je jasné :) Otázka ale je - budu je potřebovat? Už teď je nemám kam dávat :D Ale samozřejmě, pokud mě nějaká omrzí a prodám ji (což už se mi stalo např. u Pána Prstenů - Putování po Středozemi), tak samozřejmě netvrdím, že si nepořídím další. Ale už teď vidím, že nestíhám hrát ty, co mám doma (a baví mě téměř všechny), takže zatím rozhodně nechci kupovat další hry, které nebudu mít čas hrát :) V tomhle se celkem umím krotit ;)

26.9.2022 18:43:12

@Ctibor  jo, to miste je, hlavne v byte, mega prusvih. Za to me zena peskuje jeste vic nez za ty penize…

 

@1a2a3a4  tos me fakt pobavil, palec nahoru s tim lhanim. Ale je fakt, ze to je asi tezka realita deskovkaru 🙂

 

PS: jeste mi to pripomnelo, jak jsem se nedavno videl na workshopu s lidma z Colours of Warriors a taky rikali, ze zakaznikum vystavuji i falesne faktury na nizsi castku, aby manzelky doma moc nervaly 🙂🙂

26.9.2022 19:16:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Počítat to asi nechci. Stačí mi vědět, že mám komplet Marvel United a na cestě Marvel Zombies i s obřím Galactusem. Oproti tomu je třeba Scythe se všema rozšířeníma nic :-D.

26.9.2022 19:40:03

@LurDaeron 

Je vtipné, jak se všichni chlácholíme tím, že máme ode všeho trochu, přestaneme kupovat další hry a stačí pořádně hrát ty, co máme doma :)
Loni jsem si řekl, že koupím poslední hru a hotovo. Jenže pak vyšel česky Střet civilizací, pak mě zaujal Hero realms, teď pokukuju po Res Arcana, k tomu opravdu miluju Pána prstenů, takže možná bude i Válka o prsten…. Vychází prostě až moc zajímavých her a co hůř, je nám líto zbavovat se her, které nehrajeme.

Jinak ani nechci počítat, kolik jsem do her vlastně dal peněz, bude to kolem 35k, snad ke každé mám insert, obaly a nějaké to rozšíření, v případě Scythe, Brassu a Marsu i extra komponenty, jako žetony, kovové mince nebo realistické suroviny.

A to neřeším hry typu Battlelore, Runewars, Root, které jsem draho koupil a levně prodal :)

 

26.9.2022 19:49:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Re: Myslím, že základ mám slušný a více už teď opravdu nehledám :)

Tohle pobavilo.. Tím jsem si prošel taky a vydrží to tak měsíc, dva… 

:-D

 

Re: Otázka ale je - budu je potřebovat? 

Budeš :-D Ale především víc místa v bytě. 

26.9.2022 19:54:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Pro ty z vás, které by zajímala hodnota sbírky :D

http://bgg.jsmackin.co.uk/

26.9.2022 19:55:47

Lehce přes 130K tam jsem, cca za dva roky ;-)

Z toho  25K jsou inserty, playmaty, obaly a příslušenství.

Vedu si od začátku excelovou tabulku, která mě drží na uzdě :-D

Jinak bych tam asi zahučel víc…

Ještě doplním, že máme (zatím) 181 her včetně rozšíření.

26.9.2022 21:21:29 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 jo excel tabulku taky vedu, vždy si říkám jen 4 hry za měsíc a stejně to poruším :D vychází toho tolik :D

small man Tonda

27.9.2022 00:26:23

Zajímavé je, že tu píšou kromě a2a3c5d6 jen relativně čerství závisláci. Ti, co v tom jsou déle, se to asi bojí počítat nebo uveřejnit. :D. 

...................................................................
Odvážný dobrodruh / www.deskozona.cz

27.9.2022 06:45:56

@LurDaeron “Na druhou stranu jsem si za ty dva roky nakoupil všechny hry, které jsem chtěl, žádné další už neplánuji kupovat.” 

:-))))))))) 

27.9.2022 06:48:02

Doma mám asi do 300 her, ale už jsem jich protočil určitě přes 600 kusů.
V poslední době už se to relativně financuje samo z prodejů starších nebo neoblíbených věcí. 
                                                                                                                         

--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

27.9.2022 07:12:46

@Kurdt57 Teda neřekl bych, že jsem čerstvý :-D. Pár roků už mě to drží, ale počítat to nechci. To je pravda :-D.

27.9.2022 07:47:57

Ti starsi to maji spocitane raz dva…k nezaplacení 

27.9.2022 07:51:48

Je to síla když si to člověk sečte, jen u Tlamy jsem nechal 60K a to tam ještě visí pár předobjednávek, na KS asi 1000 USD, něco další shopy. Odhadem 120K za 3 roky. 

27.9.2022 08:21:30

Deskovkám se věnuji tak 15 let. Před pár lety mi počet deskovek (a tedy i financí) kulminoval, od té doby, co leží dlouho v poličce jde pryč, i když tu hru mám rád (Rebelie česky, apod.). Takže hodnota mé sbírky se úží. Minulý rok jsem utratil za deskovky 70 000 (včetně barviček, kickstarterů, apod.), ale za 40 000 jsem prodal. K tomu mám deskoherní klub, který mi taky něco přidává. 

Rozhodně nelze říct, že mám vše, co chci. Když se objeví skvost, jdu po něm. Euthie na KS, Válka o prsten, Archa nova. To jsou kousky, které vyčnívají. Během těch let deskohraní jsem přišel na to, že deskovka je unikátní v offline prostředí (proto žádné aplikace), združuje lidi, podporuje rodinná setkání. Dalším aspektem je využití deskovky - příběhovka? Třeba s figurkami za 3000? Nesmysl. Možná je příjemné si ji zahrát, ale pak je k ničemu, stejný příběh slyšet nechci. Ať už s jinou postavou nebo vedlejšími questy. Deskovka pro mě musí být znovuhratelná. Pak se zvedá počet hodin zábavy u offline stolu a za ty peníze už to stojí. 

Za dovolené utratíme více peněz, než za deskovky. to je také můj balance. :)

27.9.2022 08:29:40

Jsem na tom stejně jako . Za těch 12 let jsem na nějaké částce kolem 100k (ale je tam pár kousků koupených vyloženě do sbírky nebo na budoucí kšeft). Her mám cca 150 a za těch 12 let jsem jich 111 už prodal (excel tabulka nelže :-)) nedělá mi problém kupovat nové hry ale musí to být vyvážené prodejem nějaké staré, která už se moc, nebo vůbec nedostane na stůl…

27.9.2022 09:06:54

ruy

..hodne dlho
..a cca 15 rokov sa snazim dosiahnut to co ty - 30hier, ktore sa budu stihat hrat
:)
 

27.9.2022 10:16:45

Díky za odkaz na BGG ondaR_OL

Tak 8243 Dolarů. Čekal jsem to horší :-) . 

27.9.2022 11:43:48

Vybíráme z Bazaru

Hrabě z Carcassonne (německo)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas