Essen 2022

Vím, že je ještě spoustu času, ale letos se tam určitě chystáme, bude to můj první rok. Máte nějaké tipy, na co se tam soustředit nebo zkrátka jen proplouvat? :) A bývají lístky na všechny 4 dny nebo se to většinou prodává po dnech?

11.5.2022 11:44:32

Pár tipů

Zajistit si včas ubytování.

Doporučuji udělat si na základě ohlášených novinek a zveřejněného plánku výstaviště seznam her nebo prodejců, které navštívit. “Proplouvání” vás spláchne.

Na žhavé novinky se vrhněte první den, ke konci zase mohou být zajímavé slevy. 

Pokud máte zájem o doplňly a proma, doporučuji stánek BGG a Dice Tower.

Až do loňského roku bylo možné si koupit lístky na celou dobu, loni se muselo kupovat na každý den zvlášť. 

11.5.2022 13:52:32

Dulezita vsuvka…vypada to ze nenaockovani se tam nedostanou. Jako cekal jsem ze trochu zvolni , ale bida.Nestaci ani test ci protilatky. Takze na to hlavne bacha :D

11.5.2022 14:31:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Ctvrtek patek na nakup novinek, sobota nedele davy, nedele pozde vecer maji nektere stanky dobre slevy (ale taky je toho spousta vyprodana).

Ja si odtamtud vetsinou novinky nevezu - byvaji za plnou cenu (ale na druhou stranu k nim vyva casto nejake promo). 

Ubytovani je dost problematicke (pres Booking uz i ted drahe) – AirBnB se mi ale na posledni chvili sehnat zatim darilo. 

Driv byvala k jizdenkam doprava po essenu zdarma a listek na vicero dni - loni to nebylo, uvidime jak letos. 

11.5.2022 20:16:40

Jaká bývá průměrně návštěvnost? A jak je to tam s hraním her? Je možnost si tam reálně něco zahrát nebo jsou tam nějaká okna na seznámení s hrou, ale na zahrání čas ne?

11.5.2022 22:46:59

Návštěvnost…lol… počítej, že uličky mezi stánky jsou plné tlustých lidí s kufry na kolečkách, nebo rovnou s vozíky plnými her, takže je to tak trochu masakr. Svižný pohyb není možný a mně jednou dokonce od pomalého houpavého pohybu v davu bolely kyčle :-D

Hraní.. prostor tam je, hraní novinek se rezervuje třeba den dopředu na nějaký čas. Novinky si někde zahraješ hodinu, jinde tě nechají dohrát.
Já osobně mám s hraním na Essenu velký problém, protože tam je hrozný HLUK. Pochopit v tom pravidla, natož něco hrát.. je celkem náročné.

11.5.2022 23:02:12

Já tam byl vloni s Boardcubatorem, takže jsem byl polovinu času “v práci” a docela mi to stačilo. Poslední den už jsem měl pocit, že jsem opravdu všechno viděl. Kdybych tam měl být celou dobu asi nevím co bych tam ke konci dělal.

17.6.2022 23:30:34

Je tu někde, kdo jede na Essen a byl by ochotný za nějaký úplatek dovézt 1-2 hry?

23.8.2022 10:23:22

@Infidus Odkud jsi? a jak velke jsou ty hry?

24.8.2022 11:14:42

@dandyy Kousek od Prahy, v Praze pracuji. Chtěl bych GWT: Argentina a Tiletum, takže klasické euro krabice :) Nemělo by to být nic velkého. Případně Rails to the North ke GWT 2nd ed., pokud by taky šlo

24.8.2022 12:10:46

Ahojte,

letos by jsme já a přítelkyně chtěli jet zase do Essenu, ale nemáme jak.
Je tu nějaká dobrá duše, co má 2 volný místa v autě?

24.8.2022 13:15:42

Ahoj, vypadá to, že místo v autě mám. Zatím jsem sám:-) 

Takze můžu nekoho nabrat. 

 

Na oplátku bych ocenil, kdybych se mohl k někomu přidat s bydlením:-)

 

M

29.8.2022 16:12:51

Nebude někdo na Essenu už ve čtvrtek? Měl bych zájem o hry, které asi rychle zmizí. Cat in the Box Deluxe od Bezier Games a Scout! (pokud ji budou vůbec mít, tak by to měla být už verze i pro leváky) a Hey Yo! od Oink games. Jsou to všechno malé hry, dohromady do 60 Eur.

9.9.2022 10:36:17

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven + Zapomenuté kruhy
Gloomhaven + Zapomenuté kruhy
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas