Novinka: Filtrování v Bazaru

Tak jsem právě přidal do Bazaru (do té nejobsáhlejší části) možnost filtrování.

Filtrovat lze dle:
1) měny (zvlášť zajímavé asi pro návštěvníky ze Slovenska)
2) typu inzerátu - zda chcete pouze aukce či pouze Kup teď
3) dle podpory či "nepodpory" SafeTrade formy transakce

A pak samozřejmě možnost seřadit výsledky dle stáří (možnost procházet nejnovější inzeráty) či dle času do konce (zobrazení brzy končících inzerátů).

Chtěl jsem přidat i řazení dle ceny (kvůli zobrazení nejlevnějších inzerátů), ale bohužel jsem zatím narazil na vyšší složitost řešení. Ještě budu zkoumat, ale nevím zda a případně kdy to klapne.

Tak snad i tak je to alespoň pro některé přínosem.
13.9.2015 10:26:33

Haleluja
Velký palec vzhůru za filtrování měny. Díky :)

13.9.2015 10:45:41

wow
...../ )
.....' /
---' (_____
......... ((__)
..... _ ((___)
....... -'((__)
--.___((_)

13.9.2015 11:26:22

Savager
...sem chvilku přemýšlel, proč sem píšeš morseovkou. A ještě nějakou divnou :-D

13.9.2015 12:50:17

Filtrování
Za mne palec rozhodně nahoru, ale měl bych problél s rozložením, které je dle mého názoru z estetického hlediska špatně. Tlačítko zobrazit by mělo být na stejném řádku s výběrem filtru.

http://jpeg.cz/obrazek/etEZ

Takhle to vypadá nějak rozhozeně a rozhodně neesteticky (testováno v Opeře, Chrome a Edge všude stejné). Na druhou stranu se ptám zda je vůbec potřeba tam mít něco jako tlačítko zobrazit. Nebylo by jednodušší to zobrazovat automaticky při změně nastavení? Když už si hraju s filterm tak už ho většinou použít chci tak nevidím důvod tam to tlačítko vůbec mít.

Můžu se prosím zeptat jaký je problém s tím řazením dle ceny? Čistě ze zvědavosti.

13.9.2015 16:20:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Aradraug
Nojo, chce to představivost a fantazii
;-)

13.9.2015 16:47:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Podivné zobrazování filtru + řazení dle ceny
1) Zajímavé, mě se to zobrazuje na jednom řádku a ještě s rezervou. Zobrazuje se to ještě někomu tak podobně ošklivě jak poslal BMAJTZ?

2) Řazení dle ceny je problematické (neříkám že neřešitelné), protože info o aktuální ceně se musí spočítat z dat, která jsou uložena v jiné tabulce než jsou inzeráty. Jedná se o příhozy a v nich je pro každý inzerát nutné najít ten nejvyšší a podle toho pak seřadit inzeráty. Samozřjmě se dá, jen to už dá bez nějakých optimalizací databázi docela pokouřit (jeden dotaz samozřejmě ne, ale paralelně probíhá dotazů docela spousta). Takže to bude potřebovat udělat nějaké optimalizace a ty už jsou přeci jen náročné na čas programování.

13.9.2015 20:04:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Podivné zobrazování filtru
Mě se to zobrazuje taky tak nehezky jako BMAJTZOVI (i v Chrome i v IE11)

13.9.2015 20:24:15

já v chromu taky mám to
tlačítko o řádek níž

13.9.2015 20:56:04

zobrazení tlačítka + SafeTrade
Mně to taky skáče na další ve Firefoxu na MACu a v Opeře na Win 7.

15.9.2015 11:36:34

Mě taky...
ale nijak mi to nevadí. Veliký palec za možnost filtrů...

16.9.2015 12:42:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Ďakujem za filtre.
Najmä ten € pomôže veľmi :).

17.9.2015 12:53:51

klikání navíc
Prosím, nebylo by možné vrátit zobrazení bazaru "podle času přidání" a "podle času do konce" na jedno kliknutí, tj. vyvázat to z těch filtrů? Musím se teď trefovat do rozbalovacího seznamu a musím třikrát víc klikat. Silně mi to vadí. Díky.

30.9.2015 16:07:51

filtry
nooo diky za snahu ta se vždy cení. Jen mě ty filtry příjdou dosta jalový,
filtrovat podle měny ( asi nejzajímavější možnost ale moc to řeší, běžně přihazují na Kc a € inzeráty a platím pak v jiné měně podle přepočtu. ) když už se řeší tento filtr kvůli regionálnímu zacílení, bylo by zajímavější zavést pole posílám do : CZ, SK, oboje a podle toho mít možnost filtrovat.
Stejně tak by byla zajímavá možnost přidat pole a následně fitrovat možnosti předání - jen osobní předání, pošta, alternativní zasilatelé uloženka a zasílkovna.

pak tu máme typ inzerátu - no reálně se ostatní prakticky nevyužívají a i jiné typy inzerátu než dražba většina zadá jako dražbu aby to bylo na očích - zase abych jen nerýpal zajimavé by bylo filtrovat kup ted a klasicka dražba.

třetí máme safetrade - btw jak je to využívaný, hádám moc ne? Co by měla zase potěšilo je možnost filtrovat podle reputace, nebo možná ani né tak filtrovat jako kdyby mě upozorňovaly ZH na inzerát od prodejce který měl v minulosti nějaké negativní hodnocení.

Co bych ve filtrech ale opravdu ocenil je možnost označovat inzeráty a mazat - podobně jako zpravy v mailboxu. Bazar za dobu své funkce dost nabobtnal což je dobře, zároveň je, ale stále náročnější probírat se dokola tou hromadou inzerátů abych našel jeden dva co mě zajímají je dost oprus. Pokud bych si mohl inzeráty, který mě nezajímají odstranit ze svého náhledu bylo by to funkce k nezaplacení respektive bych za ni i zaplatil klidně.

9.11.2015 22:52:49 | Upraveno autorem (porovnej)

filtry
Mě to zas přijde naprosto dostačující a nic bych neměnil, naopak jsem za to velmi velmi rád :) Už se to tu řešilo dlouho a je supr, že to konečně dopadlo a myslim, že na jedničku...

typ inzerátu - aukce/inzerát - co na tom měnit?

měna - osobně nepřihazuju na aukce v Eurech ať jsou od slováka nebo od čecha...

safetrade - někdo vyžaduje, někdo ne a kdo ne, tak si nechá zobrazit jen inzeráty od těch co to nevyžadují - opět není co měnit

řadit dle - jediné co by mohlo přibýt je podle mě "dle ceny" , ale to by mělo význam jen u inzerátů a ne u aukcí...

10.11.2015 06:41:58

Trochu mimo, ale
dá se tady na ZH filtrovat, kdo má konkrétní hru? Myslím jako vlastník. Nikde jsem toto nenašel. Vím, že na DŽ to jde. Ale nějak jsem líný chodit tam a sem. Proto jsem věrný ZH :-) Ale tuto fci jsem tu nikde nenašel.
Vyhledat hru a k ní najít info, kdo ji vlastní. Díky za pomoc.

26.11.2015 11:21:43

Mysak
nejde, řešilo se to jako podnět, ale zatím to nefunguje

26.11.2015 12:39:42

jj
když jsem posledně hledal spoluhráče na panamax, taky jsem na chvíli musel sběhnout :) (BTW takhle mizerně napsaný pravidla jsem už dlouho neviděl, kewe, vyznáš se v tý hře?)

26.11.2015 12:59:32

Pelly
jj, mám a umím, akorát nevím, kdy a kde se potkáme :) Snad v Podmitrově? Nebo dojeďte v únoru do Beskyd, Jindra vám bude dělat průvodce ;)

Potřebuješ v Panamaxu vysvětlit něco konkrétního? Asi bych to přesunul do diskuze tam nebo do soukromých zpráv..

EDIT: Jo a někdy může pomoct se seznamem majitelů, když kouknete na to, kdo hru hodnotil (jak kdy, ale za pokus to stojí)...

26.11.2015 14:08:22 | Upraveno autorem (porovnej)

OT
napsal jsem to přímo ke hře

shodou okolností do Beskyd jedu a i v únoru, akorát že naprosto nezávisle :) na zimní dovolenou. Co se tam chystá?

26.11.2015 14:23:53

Trochu opráším toto vlákno….

Jak to vypadá s řazením inzerátů dle aktuální ceny ?

Nějaký posun, nebo je to u ledu ?

 

17.12.2021 13:25:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Při použití řazení výpisu bazaru dle času vystavení (nejnovější → nejstarší) se od čtvrté (a vyšší) stránky změní odkaz na tlačítku 1 - nepoužije se požadavek na řazení (na ostatních číslech funguje).

17.10.2023 19:30:27

V toto vlákně nelze odkazovat na uživatele:

https://prnt.sc/IgZir847XcaM

EDIT, tak našeptávač nefunguje v žádném vlákně.

17.10.2023 19:52:00 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 Nevím, možná to @Zeus spravil, ale mně to funguje.

A hlavně je mi záhadou, jak to souvisí s Bazarem.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

17.10.2023 20:13:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bandy75 @Wolfsen Moc se omlouvám, zdá se, že jsem nedopatřením rozbil všechny našeptávače :-(. Již by mělo být v pořádku.

17.10.2023 20:15:35

@Zeus Díky, už funguje

@Wolfsen souvisí to s fungováním bazaru, a proč zakládat nové téma na chybu, když mohu oživit mrtvé téma, na kterém jsem nedostal odpověď  ;-)

 

17.10.2023 22:32:31

Vybíráme z Bazaru

Vzdor!
Vzdor!
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas