Námět na zlepšovák - "Noční režim"

Nevím jestli to vadí pouze mne, ale bílé pozadí zvláště v temné místnosti mi vždy vypálí díru do hlavy. Ocenil bych možnost "nočního" režimu s tmavým pozadím.
31.8.2019 20:17:10

.
Rychlejší budeš mít, když si stáhneš nějakou aplikaci na noční režim. Ta ti to vyřeší pro celý telefon naráz ;)

31.8.2019 20:20:05

anupinka
Na telefon kašlu, mám 27" monitor. Pokud máte někdo nějaké řešení, sem s tím.

31.8.2019 20:43:21

wolfik
Flux, freeware program, ja ho nepoužívam, ale poznám ľudí ktorí ho používajú a pochvaľujú si ho.

31.8.2019 21:34:08

Prohlížeč
Používám nastavitelný noční režim přímo v prohlížeči Maxthon např. https://youtu.be/8elpH8AO0PE . Věřím, že i do prohlížečů s možností pluginů jako je Firefox, Chrome ... něco bez problémů seženeš.

1.9.2019 01:47:46

...

Našel jsem doplňky, které ztmavují webovou stránku, ale většinou formou kontrastu a zatmavení všeho. Stále si myslím, že featura přepínání motivů stránky není špatný nápad. Navíc nevěřím, že to je tak zásadní problém, aby to bylo nemyslitelné.

1.9.2019 07:16:51

Wolvik
Upřímně, noční režim ti asi nikdo neudělá... Určitě ne tady. Noční režim má smysl v aplikacích, jako třeba navigace. U webových stránek je to spíše ojedinělá záležitost, která nemá žádné větší opodstatnění...

Mnoho zařízení si upravuje zobrazení podle senzoru světla. U PC, pokud ti světlá barva v noci vypaluje díru do hlavy, asi nemáš úplně správně nastavený monitor, nebo si rožni lampičku, což bys stejně správné měl :)

1.9.2019 08:51:55

Wolvik
A co třeba použít klasický noční režim ve Win10? :-)

1.9.2019 23:25:32

Nečekám změnu
Tak já Wolvika chápu. V prohlížeči mám černé téma, v Office 365 také motiv Černý. Prostě jak to jde, tak jako noční tvor jdu do tmavého a třeba noční osvětlení Win10 mi zrovna nesedí.
Na druhou stranu tak jako ostatní nevěřím, že by se tu něco takového jako přepínatelný motiv objevilo. Tohle je fajn web, ale jakožto nevydělávající prostě logicky leží stranou inovací. Navíc tohle ani není to co by to lidi zásadně pálilo. Proto bych hledal cestu jinudy.

2.9.2019 00:03:32

...
Kolik znáte webů, které mají noční režim? IMHO je to totální kravina. Kolik návštěvníků to reálně využije? Udělat takovou blbost zabere docela dost času: css, do kterých nemusí sedět grafika a bude potřeba ji opravit, funkční mechanismus, které bude tu změnu téma ovládat (automatická změna dle času, možná i ročního období, ošetření uživatelů, kteří změnu nechtějí, ....)

A smysl? Aby si tu pár lidí v noci mohlo v úplné tmě poklikat pár stránek a jít spát.

Já jsem zastánce tmavých témat, vše od Linuxu, přes IDE ve kterém pracuju, až po ten poslední nastavitelný program mám v dark režimu. Pokud člověk celý den čučí do IDE s bílým pozadím, oči to úplně nedávají. Tmavá není tak agresivní a tolik neunavuje.

...ale, kdo na tyhle stránky čučí celej den a kolik lidí by noční režim reálně využilo, aby ho mělo smysl implementovat? Kdyby to tu bylo tip ťop, tak proč ne. Stejně se ale nic nestane a tato debata je zbytečná :)

2.9.2019 06:06:29

Ahoj, po té, co jsem napsal správci prosbu, nalezl jsem tuto starší diskuzi. Tak pouze oznamují své zjištění: s dobou napřed, Chromium mobilní prohlížeč již nabízí možnost ztmavování stránek. Algoritmus se snaží udělat rozumný negatív. Se stránkami ZH si neví rady, obrázek v pozadí nezruší (možný nedostatek algoritmu) a bílý text je na světlem pozadí nečitelný. Správci jsem prosbu o nahrazení obrázku podobnou background barvou vyjádřil a budu doufat ve vyslyšení.

Druhý motiv nebo přepínač mezi motivy jsem již na žádných stránkách dlouho neviděl – krom motivu pro zvýraznění zrakově oslabených. 

27.11.2021 09:51:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja som tiež za tmavý režim. Zaujímavé, ako sa za 2roky zmenila situácia - aj celý FB v tmavom. 

Prepínače na tmavý režim som videl napr. Na živé.sk alebo 9gag.com. a sú tam celkom dlho.

Chápem, že to nie je ľahké spraviť, ale zároveň na telefónoch už je dnes každá druhá aplikácia s podporou tmavého režimu…

27.11.2021 10:05:14

Třeba ulož.to má přepínač na noční režim.

27.11.2021 10:37:16

Vybíráme z Bazaru

Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas