Quickshade army painter

Ahoj, 

koupil jsem si Dark a Strong. Zatímco Dark je v pohodě, zaschne do 24h, Strong schne velice pomalu. Pomalu tím myslím tak 2-3 týdny. Zkoušel jsem to trochu naředit terpetýnovým olejem na olejovky, ale bez výsledku. Zkoušel jsem figurky dát na radiátor a taky nic. Nemáte nějaký tip, než to poletí? 

Díky

 

16.2.2022 07:55:51

To je ta velká plechovka? Myslím, že to schne trošku pomaleji a má to tendenci ještě dlouho lepit. Koupil jsem to jednou a už nikdy.. Strong wash v malé flaštičce od Army Painter je v pohodě..

16.2.2022 08:09:01 | Upraveno autorem (porovnej)

To nevím, kamarád to taky jednou použil, krom toho, že se málem přiotrávil smradem nic zvláštního nehlásil, schne to asi dýl, ale to co popisuješ mi spíš přijde buď jako špatně promíchané nebo vadná pixla. 

16.2.2022 11:15:02

Mám s plechovkovým Strong Tone Quickshadem podobný problém, i po několika dnech figurky zůstávají lepivé. Zkoušel jsem i ředit s White Spirit, to bylo pak trochu lepší, ale pořád trochu lepivé zůstaly. 

Řešil jsem to zatím tak, že jsem figurky přestříkal matným lakem a pak pokračoval s domalováním highlightů. Po přestříkání matmým lakem lepivost zmizela a zatím to je v pohodě (po několika měsících). Jenom u figurek natřených neředěným Quickshadem se lepivost trochu vrátila, tak jsem to vzal matným lakem ještě jednou. Doufám, že už se lepivost nevrátí.

16.2.2022 12:36:46

Pikslu jsem promíchával pořádně ode dna, v tom bych to neviděl. Horší je to, že se na to nedá barvit, ten lepivý Strong Quickshade mi zafungoval jako crackle medium. Tak zkusím vydržet a pak přelakovat a pak teprv barvit. No, používat Strong rozhodně už nebudu. Kdyby to někdo s velkou trpělivostí a dostatkem času chtěl, klidně mu to za poštovné u Zásilkovny pošlu. A samozřejmě dík za reakce.

 

 

17.2.2022 09:00:19

Mám podobnou zkušenost - když jsem ve Strong quickshade namočil figurku jak ukazují ve svých videích tak to lepilo asi týden. Naštěstí po zalakování to je už dobrý. Takže teď nanáším jen zlehka štětcem a to je suchý druhý den

17.2.2022 09:07:57

Já sem s plechovkovým strong shade bavil pár zombíků už před drahnou dobou a bez problémů, kromě lesku. Ten jsem vyřešil matným lakem, mám tu i pár nenalakovaných a kromě lesku žádný problém. Možná nějaký problém se schnutím?

Nebo dlouhodobé skladování někde kde je vyšší vzdušná vlhkost?

 

BTW: Nedávno jsme koupil hru, kde byly figurky namalované nějakými akrylovkami a lepilo to jako ďas, čím to, netuším.

17.2.2022 09:09:39

Miner: Ono to může být i plastem. Například u War of The Ring je problém s nekvalitním plastem, což způsobuje, že po namalování to lepí.. 

17.2.2022 09:45:21

Musí se to dobře promíchat a dát hodně tenkou vrstvu. Nebo namočit a oklepat, nebo protočit na vrtačce

Přelakovat lakem od AP v plechovce taky pomůže.

17.2.2022 20:19:49

chcem sa opýtať na quckshade - ale nie tie v plechovkach ale tie klasicke v plastových flaštičkach (quckshade washes)

ako dlho nechávate zaschnuť tieto ich washe kým na figurku aplikujete highlighting,… respektíve ako zistím že už na figúrku nawashovanú môžem hodiť trocha farby?

28.2.2022 18:22:45

Záleží na teplotě místnosti a kolik jsi tam toho dal. Odhaduji hodina? Já většinou maluji večer a washem končím a pak malují další den. 

2.3.2022 10:05:35

Ad wash :) Tak to snad poznáš, že už je to suché, jak bylo psáno, dle teploty a množství, já běžně washuju během malování, vždy totiž dělám na několika figurkách najednou a většinou je to třeba za 10min. suché, ale je to fakt různé, pohledem poznáš.

2.3.2022 14:19:21

aha jasne

no ja malujem vždy len jednu figurku, … a wash davam posledny a pokial chcem ešte niečo na wash nahodit čakám tak pol hodinu,.. takže spravne,

mňa len vystrašilo to s tým washom z pixle ako tu niekto písal že mu to schne 2 dni tak som radšej sa opýtal :)

2.3.2022 17:56:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Quickshade v plechovce je lak a wash dohromady. Ten schne 24-48 hodin.

Ŕíkají tomu Dips.

https://shop.thearmypainter.com/us/quickshade/dips

Chápu že se to plete, protože oboje má v názvu Quickshade. Ale jsou to dva rozdílné výrobky.

 

3.3.2022 16:09:54

aha tak takto je to,

ja som bol v tom že to je to iste 

3.3.2022 16:58:34

Vybíráme z Bazaru

Cartagena
Cartagena
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas