Laminovaní obalů

Ahoj, zkoušel jste někdo projet kartu v obalu laminovačkou?

3.3.2022 17:15:56

Neskúšal. A ani nemienim, nakoľko som už raz laminovačku rozoberal, keď namotala fóliu na valec :D 

Ale mám priamo fólie malého rozmeru, kde by sa karty dali laminovat krásne. V prípade menších kariet sa dá spraviť orez na formatovacej rezačke. Mám otestované na pnp hre a super. 

3.3.2022 21:54:06

Nezkousel, ale podle me to nema smysl. Laminovaci folie ma uvnitr teplem aktivovane lepidlo, coz v klasickem obalu samozrejme neni. Takze se domnivam, ze by jej pri pruchodu laminovackou maximalne “vyzehlila”, ale k nejakemu zataveni nedojde. A pokud by teplota byla dostatecna k tomu, aby mohlo dojit k taveni folie, tak se nejspis roztrha a namota na valec jak pise Curuj.

4.3.2022 11:20:34

Pokud chceš aby ta karta byla “nesmrtelná” - odolná vůči polití, roztržení nebo ohnutí, tak doporučím kartu dostat do digitální podoby a nechat ji vytisknout na Xerox Never Tear papír

4.3.2022 13:40:25

Myslím si, že karty jsou papír, a laminovačka je hlavně na papír, tak v čem je problém?

Asi mám štěstí, ale mám laminovačku z Lídlu za 200 peněz, nakoupil jsem si folie na karty a nikdy se mi nestalo, že bych zatavil folii v laminovačce.

Dokonce často posílám karty laminovačkou vícekrát, aby se pořádně zatavily.

Takže laminování karet/papíru mohu jen doporučit.

 

4.3.2022 21:20:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Fakt si někdo ničí original karty ze hry zastavením do plastu? :O

U domaděl karet chápu, ale tam není co řešit. 

5.3.2022 13:44:18

@Bandy75 ten dotaz je na projetí obalenych karet (jako obal na karty ne fólie velikosti karty) laminovackou… to je blbost. Laminovat karty v laminovací folii asi jde. I když některé laminovacce vadí tlustý papír.

Laminovala jsem nějaké věci a není mi to moc příjemné do ruky, tak v tom nevidím úplně smysl.

5.3.2022 13:59:06

@peca007  samozřejmě laminuji různé PNP rozšíření ve foliích pro laminaci.

Popravdě, nikdy by mě nenapadlo strkat do laminovačky originál karty.

Natož obaly na karty, které pro laminaci nejsou určené ;-)

5.3.2022 15:46:42

Zdravím,

Nemám s laminováním žádné zkušenosti, ale chtěl bych si koupit laminovačku+řezačku, abych si mohl zalaminovat počeštěné, vytištěné karty na tvrdém papíru, případně nějaké hráčské desky.

Máte nějaký tip na laminovačku + jsou potřeba nějaké speciální fólie nebo to stačí zalaminovat do velké a pak jen oříznout?

18.3.2022 08:05:29

@Infidus ja mam pakovou rezacku a vsechno jde paradne vyriznout z jedne folie. Jeste doporucim zaoblovac rohu

18.3.2022 08:47:17

Takže třeba tohle je v pohodě?

https://www.alza.cz/olympia-a-240-combo-d5250239.htm?o=5

18.3.2022 08:49:29

@Bandy75 - já jsem si neuvědomil, (mozek to nechtěl vzít jako real), že @foxthetox psal o kartě v obalu (zjevně tedy obyč obalu na karty :) ). Tak to bych do laminovačky nezkoušel, aby se to nezapeklo do té laminovačky a nebylo po laminovačce. Laminace PnP karet to je pohoda, tomu rozumím, ale to nějak z todo dotazu a předchozích příspěvků nevyplývalo…

@Infidus - Hele, bacha na to plošné laminování a následné rozřezání. Ona se potom ta karta má tendenci časem “rozlepit”. Tedy, že se časem ten papír mechanicky naruší a rozpadne se uvnitř, mezi těmi plastovými stěnami vytvořenými laminací. Proto se běžně nechává kolem zalaminované “karty” ten nehezký plastový okraj, který je spečený k sobě a drží pohromadě.

 

Já osobně. když už, tak prostě jenom tisk na “čtvrtku” a potom do běžného obalu (bez laminace). To IMHO úplně stačí.

18.3.2022 09:26:16

@peca007 samozřejmě pri tom rozřezání musíš nechat spečený okraj. Zatim se mic nerozjelo. Nejdriv rozrezat jedbotlive karty, pak zalaminovat, jak se ti to vejde, ale nechat mezi nimi prostor a pak narezat lamino

18.3.2022 09:31:19 | Upraveno autorem (porovnej)

A jak dosáhnu toho, že ten okraj zůstane spečený, když vytisknu několik karet na A4 a pak to řežu? To je spečené jen na okrajích toho papíru, ne?

18.3.2022 09:35:15

@Infidus 

  • vytisknout sadu karet na A4
  • nařezat jednotlivé karty
  • vložit karty s rozestupy do laminovací fólie
  • protáhnout laminovačkou
  • nařezat zalaminované karty s cca 1mm okrajem
  • zaoblit rohy

 

asi tak ;-)

18.3.2022 12:18:51

@Sady přesně tak. Všechno drží, jak má.

18.3.2022 12:38:35

@Sady přesně tak. Všechno drží, jak má.

18.3.2022 12:38:35

@Sady Díky, objednal jsem a vyzkouším :)

18.3.2022 15:07:05

@Sady @Infidus  Doporučuji rohy karet zaoblit před laminováním, aby nedošlo k prostřihu folie i s kartou, vznikne pak v rohu odhalený papír karty ;-)

18.3.2022 16:52:22

@Bandy75 pravda! Rovněž lze třeba nechat větší okraje. Ale taky dost záleží na poloměru toho zaoblovače. Na to už si musí každý přijít sám. ;-)

18.3.2022 17:20:27

Všem díky za tipy

18.3.2022 20:30:37

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni - průzkum vesmíru na stole - Nové
Hvězdní kapitáni - průzkum vesmíru na stole - Nové
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas